11.3  Velká moravská 2018
  Lukáš: Rok s rokem se sešel a opět zde máme naší domácí soutěž a doufáme že se zde potkáme s mnohýma z Vás.

Hlavní dík patří sponzorům bez kterých, by nebylo možné takovouto soutěž uspořádat : 

LMK Nový Jičín; JETI model; RC sale; PV model; Náš-Net.org; PT model; RC Factory; Hiesbök s.r.o.

 

   ???

 

27.1  Jak jsem stavěl SUPERTRINO
  Karel: Už tak dva roky pokukuji po halovce s protiběžkama. Pohony od Lantsova, Glavaka apod. doma neprošly rozpočtem pro příliš vysokou cenu??? Když mi David Bilíček nabídnul, že koupíme výřezy na halovku SUPERTRINO od Honzy Špatného a na trhu se objevily protiběžky od fy Hendrych (kvalita už za velmi přijatelnou cenu), neváhal jsem ani minutu. 

Model je z depronu, potažený mylarem a vyztužený uhlíkem (pásnice 1,8x0,13, tyče o průměru 1, 0,8 a 0,6). Stavbu popisovat nebudu, protože je vidět z fotek. Nutno dodat, že výřezy jsou naprosto dokonalé a po vyloupnutí dílů vše pasuje.

Motor od pana Hendrycha byl původně osazen 13“ vrtulemi fy PT Model, které byly příliš těžké (12 g). Proto jsme si s Davidem objednali 15“ vrtule od Dimytryho z Ruska (4 g)??? Celková hmotnost modelu je 60 g. Určitě by se dalo jít s váhou ještě dolů, ale nechtělo se mi už dále investovat (lehčí mylar a uhlíkové trubky od Donatase, menší přijímač apod.). 

Osazení modelu:

1.       Serva Spektrum A2010 – 2 ks (SOP a VOP)

2.       Servo Hitec HS-35HD – 1 ks (křidélka)

3.       Regulátor YEP7

4.       Přijímač Futaba R6004FF

5.       Vrtule 15“ od Dimytryho

6.       Motor od fy Hendrych (mimo jiné pan Hendrych je velice ochotný a vstřícný pán)

7.       Akku Gens 1S/120mAh

Musím konstatovat, že i když už nelétám soutěžně, tak jsem si udělal radost a polétání s takovým modelem je zážitek, který bych přál všem alespoň jednou za život zažít. Na závěr bych rád poděkoval manželce (na celém světě nejmilejší) za trpělivost a podporu (nejenom finanční), protože jsem byl 2 měsíce zavřený v dílně, kde jsem lepil, potahoval, pájel a zase lepil… 

S pozdravem Karel

 

 

    Karel

   

6 - 7.1  Akce ydykseB (Beskydy) - Objevení krás modelů expedničních vozidel, aneb když se kuťáci zblázní
  Lukáš: Koncem roku se v naších krajích rozmohl nakažlivý nešvar expedičních vozidel, kterému jsme já (Lukáš), Pavel V. a Rosťa Š neodolali a pořídili si expediční modely. Přidali jsme se ke skupině Ostravských nadšenců, pojali jsme tenhle „BOOM“ jako poznávání krás našeho okolí a přeci jen je potřeba si někdy od letadel odskočit a pohybovat se po zemi. Od doby kdy jsme objevili tohle zákoutí našeho koníčku, tak jsme absolvovali řadů výletů například na hrad Starý Jičín, Ostrava – Bělský les, Ostrava – Halda Ema a poslední akce ydykseB (Beskydy). Cílem tady toho celého cirkusu je spojit partu nových lidí a společně s převážně „polomaketami“ skutečných vozů zdolat vrchol daného místa a během toho si užít hromadu srandy. Snad se na další dobrodružnou výpravu k nám přidají další, klidně jen přihlížející členové klubu. Budeme se těšit a myslím, že přiložené foto a video dostatečně značí, jak to vypadá, když se Kuťáci „zblázní“    Pro více foto odkaz.  

    Lukáš

    Související obrázek Expedice

 

5.1  Výroční Schůze
  Lukáš: Rok s rokem se sešel a opět jsme všichni společně seděli v policejním klubu u stolu a hodnotili uplynulý rok, který podle mě což se vystoupení, modelářských akcí a soutěží týče byl velice záživný. Ihned na začátku jsme bilancovali uplynulý rok a došli jsme k závěru že by bylo potřeba vyšší klubovou účast na vystoupeních a podobných akcích, protože se pravidelně zúčastňují jední a ti stejní lidé. Naopak super pocit vidět novoroční motivaci u některých členů klubů a někteří z nás "zrajou" že ano Dejve :-) Hlavně jsem rád že i po loňské v klubu "nechtěné" akci Juřinka, je počítáno s naší pomoci při pořádání velké akce s Martinem Šonkou na letišti Juřinka, což je i super akce pro propagaci našeho klubu, a proto bych byl rád za větší účast než loni. Tím i navazujeme na novou tradici tzv. "družby" mezi kluby v našem okolí. Takže myslím že letos modelářských polítání a kempování bude hojně.  Na letošní rok někteří z nás chystají nové stroje, hlavně se chystá pár větších větroňů na vlékání a bezmotorovou zábavu na svahu. Celý večer se nesl v přátelské a pohodové atmosféře. Přeji  všem šťastný nový rok, a hlavně kolik startů, tolik přistání.

 

   ???