5-6.5 Beskyd model KIT show 2018
  Lukáš: jak je již zvykem, tak se v tomto termínu se pořádala v Kopřivnici tradiční KIT show. Klasicky zde bylo k vidění mnoho nádherných modelů. Ať už papírových, dřevěných, kovových nebo plastikových, tak myslím že bylo co obdivovat celý víkend. Letos po roční přestávce byla k vidění i modelová železnice. Ve venkovních prostorech byly atrakce pro děti a taky ukázka RC modelů typu tatra, Praga V3S a další. Aktuálně největší lákadlo byla skutečná dakarská Tatra. My se zhostili jako loni pozice vystavovatelů, a opět jsme letos ukazovali veřejnosti naše rc modely a něco málo jim k tomu vždy řekli aby zhruba věděli o co se jedná. Mezi diváky jsme často slyšeli, že nevěděli že se něco takového tady provozuje. Děkuji těm, kteří nám přišli o víkendu pomoct (sami víte kdo) a taky Davidovi B., Mirkovi M., Láďovi J., Rosťovi Š. a taky kolegům z JETI model Markovi a Zdenkovi Raškovým za zapůjčení modelů na výstavku. Hlavně mě mrzí, že každý máme nějaký pěkný model na výstavku a nebo aspoň chvilku času na to přijít pomoct aby celou akci jako standardně netáhlo 5 lidí. Bohužel, se tento problém netýka pouze této akce..

 

   Foto

 

27-28.4 Poježdění a polétání na vodě Otrokovice
  Radek: Ve dnech 27 až 29.4.2018 se v Otrokovicích konalo přátelské setkání modelářů s modely lodí všech kategorií a hydroplánů. Laďa Jurčíček se této akce již v minulosti zúčastnil a vzhledem k jeho preferencím to byla pro nás ostatní hozená rukavice. Jelikož se o modely lodí zajímám stejně jako o letadla a náhodou mám loď i hydroplán, tak nebylo co řešit. V pátek po šichtě se vyrazilo, cesta zhruba hodinku a byli jsme na místě. Ihned jsme byli vřele přivítání místními, mořským vlkem Zdenkem, pořadatelem Zbyňou, a admirálem Michalem. Ubytovali jsme se v luxusním 4+umyvadlo a stůl, WC a koupelky 1 třída na patře společné, no super. Kuchyň se vším příslušenstvím, prostě modelářský interhotel. Po setmění se šlo samozřejmě jezdit a létat no super, kdo neviděl neuvěří, potom seznamovačka s ostatními a doušek dobré slivovičky. Ráno kafíčko, a ihned na vodu a do vzduchu, nehnul se ani lístek no modelářská dovolená. Dopoledne začal trochu vítr tak se vytáhly plachetnice a začali se sjíždět další a další účastníci, bylo se na co dívat a člověk získá nové informace a postupy které se dají použít i v letecké modelařině, více napoví fotky. Jó a na podzim v září jedem znovu a aspoň na dvě noci opravdu to stojí za to.

 

   Foto

 

14.4 Josefovské polítání
  Lukáš: Jako již každoročně tak i letos jsem se sešili ráno na letišti, abychom oficiálně zahájili sezónu na našem letišti. Sešli jsme se v hojném počtu a bylo i na co koukat z pohledu na přivezené letadla. Někdo malé, někdo velké, někdo nové a někdo oprášené po zimě. Každopádně jsme poseděli, pokecali a zhodnotili stav buněk po zimě a první brigádě a shodli jsme se, že bude třeba pár věcí ještě udělat. Důležité je, že se letiště více a více využívá a je tam provoz jak modelářský tak ULL. Hlavně jsem rád že funguje soužití ULL + modeláři. málo kde to funguje tak jako u nás. Všem tímto přejeme mnoho úspěšných startů a přistání v nové sezóně.

 

 

   Foto

 

11.3  Velká moravská 2018
  Lukáš: Rok s rokem se sešel a opět jsme se ujali pořádání již oficiálně 6. Velké Moravské. Celá soutěž jako již obvykle se nesla v duchu pohody a přátelské atmosféry mezi piloty. Celkem se soutěže zúčastnilo 21 pilotů, mezi kterýma byli i piloti ze Slovenska. Shodli jsme se všichni v jedné věci. Z Moravy do Čech to je kousek, ale z Čech na Moravu je to strašně moc daleko, jinak si nedokážeme vysvětlit neúčast pilotů z Čech. Velký dík patří našemu předsedovi za fantasticky připravenou soutěž, Láďovi za ozvučení a všem členům klubu, kteří s pořádáním soutěže pomohli. Jen je škoda že nebylo více klubových pilotů v řadách pilotů. Pouze Já, Patrik a Martin, což mi přijde jako škoda když se chodí lítat do haly, co ? Celkově byla na všech pilotech vidět pohoda, která se stupňovala s hecováním sebe samých během závodů kolem pylonů a Air race.

Největší dík, ale patří sponzorům bez kterých, by nebylo možné takovouto soutěž uspořádat : 

LMK Nový Jičín; JETI model; RC sale; PV model; Náš-Net.org; PT model; RC Factory; Hiesbök s.r.o.

Všem moc děkujeme a těšíme se na další ročník. Tým LMK Nový Jičín

Výledky : Akro, Airrace, Pylony

 

 

   Foto

 

27.1  Jak jsem stavěl SUPERTRINO
  Karel: Už tak dva roky pokukuji po halovce s protiběžkama. Pohony od Lantsova, Glavaka apod. doma neprošly rozpočtem pro příliš vysokou cenu??? Když mi David Bilíček nabídnul, že koupíme výřezy na halovku SUPERTRINO od Honzy Špatného a na trhu se objevily protiběžky od fy Hendrych (kvalita už za velmi přijatelnou cenu), neváhal jsem ani minutu. 

Model je z depronu, potažený mylarem a vyztužený uhlíkem (pásnice 1,8x0,13, tyče o průměru 1, 0,8 a 0,6). Stavbu popisovat nebudu, protože je vidět z fotek. Nutno dodat, že výřezy jsou naprosto dokonalé a po vyloupnutí dílů vše pasuje.

Motor od pana Hendrycha byl původně osazen 13“ vrtulemi fy PT Model, které byly příliš těžké (12 g). Proto jsme si s Davidem objednali 15“ vrtule od Dimytryho z Ruska (4 g)??? Celková hmotnost modelu je 60 g. Určitě by se dalo jít s váhou ještě dolů, ale nechtělo se mi už dále investovat (lehčí mylar a uhlíkové trubky od Donatase, menší přijímač apod.). 

Osazení modelu:

1.       Serva Spektrum A2010 – 2 ks (SOP a VOP)

2.       Servo Hitec HS-35HD – 1 ks (křidélka)

3.       Regulátor YEP7

4.       Přijímač Futaba R6004FF

5.       Vrtule 15“ od Dimytryho

6.       Motor od fy Hendrych (mimo jiné pan Hendrych je velice ochotný a vstřícný pán)

7.       Akku Gens 1S/120mAh

Musím konstatovat, že i když už nelétám soutěžně, tak jsem si udělal radost a polétání s takovým modelem je zážitek, který bych přál všem alespoň jednou za život zažít. Na závěr bych rád poděkoval manželce (na celém světě nejmilejší) za trpělivost a podporu (nejenom finanční), protože jsem byl 2 měsíce zavřený v dílně, kde jsem lepil, potahoval, pájel a zase lepil… 

S pozdravem Karel

 

 

    Karel

   

6 - 7.1  Akce ydykseB (Beskydy) - Objevení krás modelů expedničních vozidel, aneb když se kuťáci zblázní
  Lukáš: Koncem roku se v naších krajích rozmohl nakažlivý nešvar expedičních vozidel, kterému jsme já (Lukáš), Pavel V. a Rosťa Š neodolali a pořídili si expediční modely. Přidali jsme se ke skupině Ostravských nadšenců, pojali jsme tenhle „BOOM“ jako poznávání krás našeho okolí a přeci jen je potřeba si někdy od letadel odskočit a pohybovat se po zemi. Od doby kdy jsme objevili tohle zákoutí našeho koníčku, tak jsme absolvovali řadů výletů například na hrad Starý Jičín, Ostrava – Bělský les, Ostrava – Halda Ema a poslední akce ydykseB (Beskydy). Cílem tady toho celého cirkusu je spojit partu nových lidí a společně s převážně „polomaketami“ skutečných vozů zdolat vrchol daného místa a během toho si užít hromadu srandy. Snad se na další dobrodružnou výpravu k nám přidají další, klidně jen přihlížející členové klubu. Budeme se těšit a myslím, že přiložené foto a video dostatečně značí, jak to vypadá, když se Kuťáci „zblázní“    Pro více foto odkaz.  

    Lukáš

    Související obrázek Expedice

 

5.1  Výroční Schůze
  Lukáš: Rok s rokem se sešel a opět jsme všichni společně seděli v policejním klubu u stolu a hodnotili uplynulý rok, který podle mě což se vystoupení, modelářských akcí a soutěží týče byl velice záživný. Ihned na začátku jsme bilancovali uplynulý rok a došli jsme k závěru že by bylo potřeba vyšší klubovou účast na vystoupeních a podobných akcích, protože se pravidelně zúčastňují jední a ti stejní lidé. Naopak super pocit vidět novoroční motivaci u některých členů klubů a někteří z nás "zrajou" že ano Dejve :-) Hlavně jsem rád že i po loňské v klubu "nechtěné" akci Juřinka, je počítáno s naší pomoci při pořádání velké akce s Martinem Šonkou na letišti Juřinka, což je i super akce pro propagaci našeho klubu, a proto bych byl rád za větší účast než loni. Tím i navazujeme na novou tradici tzv. "družby" mezi kluby v našem okolí. Takže myslím že letos modelářských polítání a kempování bude hojně.  Na letošní rok někteří z nás chystají nové stroje, hlavně se chystá pár větších větroňů na vlékání a bezmotorovou zábavu na svahu. Celý večer se nesl v přátelské a pohodové atmosféře. Přeji  všem šťastný nový rok, a hlavně kolik startů, tolik přistání.

 

   ???