22.12  Všechno nejlepší do nového roku 2020
  Lukáš: Opět se nám blíží konec roku, který stejně jako ty předchozí utekl jako voda. A tak nám nezbývá než Všem popřát Šťastný a úspěšný start do nového roku 2020. Ve zkratce co nás v blízké době ještě čeká. 31.12 cca od 9h Silvestrovské polétání na letišti v Příboře a 10.1.2020 od 17h Výroční schůze. Doražte v hojném počtu, nejlépe všichni ať se zase potkáme v plné síle.
 

 

    

12.12  Pilotní výcvik ULL
  Dejv: Pro zveřejnění dalších aktivit členů a možnou inspiraci druhým,přidávám na stránky pár fotek z letání na ultralehkých letadlech v roce 2019. Výcvik jsme započali na konci ledna v malé učebně v Mošnově, jako tzv. Elévové ve složení Jirka Ř., Michal Ch., David M. Náš šéf instruktor teorie Petr K. byl pečlivě připraven na každou hodinu výuky, doplňenou nějakým videem a životními zkušenostmi pro zpestření. Na závěr jednotlivých kapitol následoval malý nezávazný testík:-) Z elévů se po složení teoretických zkoušek 23.2.2019, v místnosti nazývané potírna, letci ještě nestali. Cituji P.K.: ,,Nyní vás předhodím psům (letovým instruktorům) a ti vám zamáčknou oči do důlků a roztrhají vás na kusy,-To jasně vidím.,, Vedoucí shearman letového výcviku byl Luboš V. a druhý instruktor Michal H. Když to zkrátím, protože praktický výcvik je na delší povídání, tak teorie trvala 45hodin a praktický výcvik jsme začali v březnu, ten trvá minimalně 20hodin a dá se odlétat za 2 měsice. Jelikož není potřeba nic uspěchat a létání na ULLA, jak nám říkal Luboš, je hlavně o pohodě,tak se výcvik rozprostřel podle času každého a podle počasí. Vše se nám postupně, pomalu utřepávalo v hlavě. Já měl nejvíc času, takže jsem dokončil výcvik v červenci po zdolání 21hodin letu, Jiří Ř. spolu s Michalem CH. měli přes rok nějaké stavební práce kolem domu a tak Jirka výcvik úspěšně dokončil v listopadu a Michala zkoužky čekají v blízké době. Myslím si, že jsme poznali nové fajn lidi a z instruktorů se snad stali i naši kamarádi. Bylo nám nabídnutu přeškolení i na jiné typy letounu ( alto, bristell) které se dají v našem okolí půjčit stejně jako Skyleader. S Misou Ch. a Jirkou jsme si udělali již pár výletů a těším se, že se k nám přidáte,třeba i jako závaží, a že v tom budeme příští rok pokračovat.
 
  Mix

    Související obrázek Dejv

27.9 - 29.9  Podzimní Baška
  Lukáš: Jedna z posledních akcí, kterou jsme letos svolali bylo polítání a poježdění v autokempu Baška u Frýdku-Místku. Akce byla jiná v tom, že jsme tam slavili já s Peťou Werichem dohromady 70sáté narozeniny. Tak jsme to pojali trošku ve větším. Sice jsme toho na této akci moc nenajezdili a nenalítali, nejvíce jsme toho nalítali večer s osvětlenýma letadlama. Ale v sobotu večer jsme si vše vynahradili na přilehlé pouti, kde jsme se vyřádili jak jen jsme mohli a zalítali jsme si na labutích. Ještě jednou všem co se jakkoliv podíleli na přípravě děkujeme.
 
  Radek

   Související obrázek Kamil

20.9 - 22.9  Podzimní Otrokovice
  Lukáš: Akce, která se stala tradicí a i teď na podzim jsme neváhali a vyrazili. Tradiční poježdění a polítání na vodě za účasti kluků i ze Slovenska. Počasí nám obzvlášť vyšlo a celý víkend bylo krásně a když se zrovna kvůli větru nedalo lítat tak kluci vytáhli plachetnice a bylo pořád na co koukat. Více napoví fotky.
 
  Láďa

  

30.8 - 1.9  Mordor 2019
  Lukáš: Tradiční akce na Příborském letišti. Letošní mordor jsme začli již ve čtvrtek a svolali schůzi na letišti. Sešlo se nás za celý víkend opravdu hodně a bylo to taky tím, že dorazilo spoustu kluků z ostravy a o letecký provoz nebylo opravdu nouze. Ať už modely nebo ULL tak bylo na obloze pořád něco. Letošní Mordor byl v něčem trošku jiný.. David M. je již pilotem ULL a Jirka Ř. měl první sólo let na ULL což je vidět na foto, když jsme ho řádně pokřtili. Přejeme klukům hodně startů a přistání. a snad se v takovém počtu sejdeme také na další akci. A za celý klub gratulujeme Davidovi a Zuzce k dalšímu přírustku do rodiny, 1.9.2019 v 1:30h se narodil malý modelář Teo Maloušek. Jak všichni známe tatínka, tak se určitě malý narodil již s kniplem a kanistrem v ruce :-)
 
  Láďa

   Související obrázek Kamil

27.7  Aviatický den na Valašsku  2019
  Lukáš: Letos jsem byli opět požádání o výpomoc při pořádání Aviatického dne ve Valašském Meziříčí. Letošní počasí nám nepřálo daleko více než loni. Skoro celou akci nám propršelo a díky tomu se nedostal Martin Šonka do vzduchu a poslední éro ve vzduchu byl p.Františ s Yakem 52 a jeho akrobacií na hudbu v doprovodu s dýmovnicema. Chtěl bych tímto všem poděkovat kdo od nás z klubu přijeli a jakkoliv pomohli. Více ve Fotkách
 
  VALK

  

4-7.7  Kelč 2019
  Lukáš: Tradiční akce na které náš klub nemůže chybět. I letos jsme dodrželi naší tradici a to že jsme opět zabrali větší část kempu a měli zde největší zastoupení. Samotného mě překvapilo, že když akce byla oficiálně od čtvrtku, tak už ve středu nebylo kde zaparkovat karavany a postavit stany. Letošní rok jsme páteční cimbálovku ozdobili maškarákem a jsem rád že se po loňském zkušebním maškaráku přidali i další a opravdu bylo na co koukat. K vidění bylo plno krásných modelů. Každý kdo se přijel podívat tak si určitě přišel na své, ať už v pátek s maškarákem, nebo po celou dobu co se týká modelů. Již teď se těšíme na další rok a doufám v další vydařený ročník.
 
  Kelč

   Související obrázek

22.6  Vystoupení Hodslavice
  Lukáš: V Hodslavicích co si pamatuju tak jsme asi prozatím do teď nevystupovali. Konala se zde akce Salesiánské hnutí mládeže a byli jsme přes Peťu H. požádání o vystoupení. Už při našem příjezdu začalo pršet a s vystoupením to nevypadalo moc dobře, ale vyčkali jsme a přihlížející se dočkali. Lítali jsme na fotbalovém hřišti mezi pódiem, dětskýma autíčkama a hasičema. Prostoru na velké akce moc nebylo ale poprali jsme se s tím a nakonec jsme pod nátlakem dětí na vystoupení zůstali déle než bylo původně domluveno. Jedinné co se nám moc nelíbilo a pořadateli jsme sdělili.. přes fotbalové hřiště, kde jsme lítali, stále lítal vrtulník s vyhlíkovými lety, tak jsme si museli navzájem hlídat prostor.
 
  ?

  

8.6  Vystoupení den dětí VOP Šenov
  Lukáš: Letos jsme byli opět pozváni díky Vlastikovi P. na dětský den do Šenova do VOP. Náš úkol byl zabavit děti a ukázat jim naše modely. Letos jsme dostali prostor zatím asi nejlepší co jsme na této akci kdy dostali a bez problému se dalo lítat jezdit s cestovními auty ale taky byl menší terén pro expediční auta. Myslím že si všichni přišli na své a plno z nás také využilo dětské atrakce a utekli se povozit na dospělém tanku po místním tankodromu.
 
  ?

  

25.5  Otvírání letiště Příbor
  Lukáš: Konečně se nám podařilo najít vhodný termín s vhodným počasím na uskutečnění již jednou zrušeného otvírání letiště v Příboře. Pár z nás vyrazilo již v pátek večer, aby jsme brzo ráno mohli začít chystat guláš. Zažili jsme i pravý letištní budíček v podání Jury Tinky s kuňkadlem a motorovkou před startem. Asi v 7h ráno jsme rozdělali oheň a začali s Jurou Ř. chystat guláš, aby byl na oběd přichystaný. Poté jsme postavili letadla a začali lítat. Kolem 10h se začali sjíždět další účastníci. Celý den nás provázelo dokonale letové počasí skoro s bezvětřím. Mnoho pilotů počasí využilo a létalo se celý den. Myslím že se akce vydařila a ještě jednou Přejeme za celý klub Viktorovi všechno nejlepší k jeho kulatým narozeninám a taky velký DÍK za jeho příspěvek na guláš, který pokryl veškeré náklady. Děkujeme
 
  Lukáš

  

18.5 Vystoupeni Jistebník
  Lukáš: Již po několikáté jsme byli pozváni, abychom zalítali na Jistebnickém půlmaratonu. Počasí nám jako obvykle na tuto akci přálo až moc a opět bylo horko. Shodli jsme se, že buď na této akci zmokneme, nebo se pečeme v horku. Dětského obecenstva bylo opět mnoho a největší úspěch sklidil Láďa s házedly a bonbónometem. Jsem rád že i náš nový člen Vlastik se aktivně zapojuje a snaží se po takovýchto akcích jezdit a bavit s námi děti
 
  Lukáš

  

3-5.5  Lodičky Otrokovice
  Lukáš Letos jsme se opět nemohli dočkat a vyrazili na naší oblíbenou akci k vodě do Otrokovic. Vyrazili jsme všichni už během pátku. Pořadateli jsme byli velice vřele uvítání s radostí v očích, že jsme letos zase přijeli. Letos nás do party doplnili opět kluci z Ostravy, které pár z vás již zná z letiště. Pátek a sobotu nám počasí doslova přálo. Lítalo a jezdilo se jako o život a komu to nestačilo tak si mohl půjčit kajak a jet se projet na rybníku.Večer jsme poseděli s ostatními účastníky a bylo nám dopřáno i živé hudby. Déšť nás zastihl až v neděli při odjezdu. Těšíme se již na podzimní Otrokovice
 
  Otrokovice

  

14.4  RCEO Příbor
  Jirka P.: Soutěž pořádal LMK IKARUS Ostrava na polním letišti Juraje Tinky a za spolupráce s LMK Nový Jičín. Ten poskytl buňky pro případ sloty (před třemi lety padal sníh). Přijelo 10 soutěžících – sotva poloviční počet než loni (ostatní se zalekli předpovědi).
Den před tím byla zrušeno klubové otvírání nebe - z důvodu zimy a syroviny.
Hlavní organizátor si pochvaloval upravenou letištní plochu i zázemí pro soutěžící.

Soutěž proběhla ve velmi slušném počasí- v prvních kolech sice poměrně chladném, později ale s prodírajícím se slunkem v čím dále více termickém.
Z pěti kol se nejhorší výsledek nepočítal.

Lítalo se s libovolnými elektromodely na max. čas 5 min – měří se po vypnutí motoru. Výška a délka motorového letu nejsou omezeny, přistává se na cíl s maximem 100 bodů. Tolerance nepřesnosti přistání je do 75m.
První metr je rozdělen po 10 cm, což spolehlivě rozdělí soutěžící podle jejich umění ovládat model.

Výsledky na prvních třech místech byly naprosto stejné jako v předchozím roce:
1. Petr Šnyrych LMK Bohuňovice
2. Ondřej Matula LMK Ikarus OV
3. Zdeněk Vojkůvka LMK Prostějov
Já jsem skončil na 6.místě s výsledkem o 3% horším než vítěz. Je důležité trénovat přistání na rychlosti. Při plně vysunutých klapkách model rychle ztrácí rychlost a padá do strany. To se mi stalo osudné.
Je škoda, že z domácího klubu se neúčastnil nikdo další ☹.
Je to pohodová kategorie a jde hlavně o setkání s modeláři ze širokého okolí. Přijeli letci ze Šumperku, Olomouce, Ostravy i Prostějova.
 
  Jirka P.

  

3.3  Expedice Palkovické Hůrky
  Lukáš: Po dlouhé době jsme vyrazili provětrat autíčka. Tentokrát na Palkovické Hůrky u Frýdku-Místku. Tentokrát jsme byli v menším počtu a to v počtu 9 aut. Ale nic nebránilo tomu, aby jsme si užili srandu a zábavu v obtížném terénu. Odměnou za vycházku nám byl krásný výhled na Olešnou. Tentokrát nám celá cesta trvala asi 4 hodinky. Šli jsme pomalejším tempem a kochali jsme se krásným terénem a ještě krásnějším výhledem na okolí. Za náš klub jsme se tentokrát zúčastnili Lukáš, Rosťa Š. a Vlastik, kterého tímto vítám mezi náma. Více napoví fotky a video jednoho z účastníků    Lukáš

  Související obrázek Expedice

13.1  Expedice Svinec
  Lukáš: Letošní rok jsme Expediční sezónu zahájili u nás na domácí půdě, kdy jsme pořádali expediční výjezd z areálu skalek na Svinec. Na první letošní expedici dorazilo cca 19 aut z celého našeho okolí. Poté co všichni dorazili na parkoviště do místa startu tak jsme vyrazili na cca 6km dlouhou cestu která vedla po stezce ze Skalek, přes lesní cestu až na vrchol Svince, kde byl krásný výhled na celé okolí. Poté jsme vyrazili na cestu zpět kolem oční studánky směrem na Čerťák a od tama zase po stezce zpět na parkoviště. Celá cesta nám trvala asi 2 a půl hodiny. Jsem rád, že se dorazili podívat i ti, kteří nemají autíčka a chtěli se jít jen tak projít.   

Lukáš

 

11.1  Výroční Schůze
  Lukáš: Další rok nám utekl jako voda a opět jsme se sešli u stolů v policejním klubu a zahajovali výroční schůzi. Letošní schůze se nesla v duchu nemalých změn. Tak jsme schůzi zahájili přivítáním a večeří. Poté co všichni měli plné břicha tak jsme začali schůzovat. Za loňský rok jsme měli za sebou odlítaných hromadu vystoupení v našem okolí. Hlavní debata se nesla kolem střechy na letištních boudách v Příboře, kde bude třeba společnými silami střechu opravit. A další téma bylo o změnách ve vedení klubu. Mirek se rozhodl po dlouhých letech odstoupit z předsednického trůnu. Za celý klub, jako poděkování za odvedenou práci, jsme mu předali základní věci, které se v předsednickém důchodu budou hodit a to papuče, deku a hlavní dárek univerzální letadlo na letiště i na vodu. Změny v čele klubu odhlasovali všichni zúčastnění a změny jsou následující, Lukáš (předseda), Láďa (místopředseda) a Mirek (pokladník). Během diskuze padlo pár zajímavých nápadů se kterýma můžeme celý rok pracovat a vymýšlet jak by se daly realizovat. Celý večer se jak je u nás zvykem nesl v přátelské a pohodové atmosféře.    Láďa

 

31.12  Silvestrovské polítání
  Lukáš: Jako již standartně jsme se i letos sešli na Silvestra na letišti v Příboře, abychom polítali a popřáli si do nového roku. Letos nám počasí moc nepřálo. Byla zima a dost foukalo, takže jsme ani moc nelítali a spíš jen klábosili. Aspoň jsme se opět sešli a prohodili pár slov i s ostatníma, se kterýma se přes rok na letišti moc nepotkáme. I takové setkání na letišti se cení a jsem rád že jsme schopni se takhle sejít. Do nového roku všem přejeme stejný stejný počet startů a přistání. A hlavně co nejméně karambolů.   

Mix