31.12.  Silvestrovské  polítání

  

Mirek: Již s pravidelností rok co rok  na silvestra v 10 hodin dopoledne se scházíváme abychom si polítali a popřáli si do toho nového roku všechno nejlepší hodně štěstí zdraví a spokojenosti. Letošní počasí bylo z hlediska lítání celkem pěkné - jasná obloha teplota kolem -5 a jenom ten vítr  cca 4-6 m/s byl hodně studený a tak prsty na vysílačích mrzly. Ale přesto se našli odvážlivci kteří si polítali. Jura Tinka a Pepa Michna již pravidelně , dělají letové ukázky , k nim se letos přidal i klučina s Frenštátu . Za náš klub jsem lítal já a David Bilíček. Myslím že ve vzduchu byl i snad Ivan , ale je pravda, že jsem taky všechno nestihl zaregistrovat .

   Hartman

   Láďa 

28.12.  Předsilvestrovská hala

  

Mirek: Jedna z posledních hal v tomto roce . Jakoby všichni vycítili že od nového roku nastane jiný režim tak si přišli zalítat skoro všichni. No a ti co nelítali tak alespoň jezdili s autíčkem. Jak jsem se na ty fotky díval tak nám začíná pomalu vyrůstat nová generace modelářů . Myslím že za chvíli budeme mít v klubu už 3 Jurčíčky.

    Láďa 

5.12.  schůze v hospodě U Čecha

  

Mirek: Jako každým rokem začátkem prosince pořádá Jura Tinka pravidelné setkání na konci roku v hospodě U Čecha v Příboře. Tento rok byla hojná účast že si pomalu nebylo kde sednout. Pro příští rok Jura nastínil jak asi bude probíhat provoz na letišti. V roce 2015 by chtěl zpevnit plochu vpravo od příjezdové cesty směrem k letové ploše, následně na ně umístit 4 hangáry pro UL . Samozřejmě je to stále jen představa , bude třeba nejprve vyběhat stavební povolení a následně provést vlastní stavbu. Od nás se očekává pomoc při rozvozu zeminy a urovnání přistávací dráhy, neboť se očekává sečení cca 400m na délku a cca 15m na šířku. Ve vzduchu bude třeba trochu větší opatrnosti, a vždy musí mít přednost UL který bude přistávat !!! Tzn. UL provede průlet nad přistávací plochou a nasadí k okruhu na přistání. Modelář který bude v daném okamžiku ve vzduchu IHNED přistane a odsune své věci včetně modelů mimo přistávací dráhu tak aby UL mohl bez rizika přistát. Mějme na paměti, že my ze země jej vidíme , ale on ze vzduchu těžko hledá malý model. Druhé pravidlo vyhněme se průletům nad  auty či nad budkami , pokud to není nevyhnutně nutné. Můžeme si říkat , že to  mám přeci v ruce , ale je to jen technika a ta může kdykoliv vypovědět poslušnost , a nechci domýšlet co všechno by se mohlo stát.

   

prosinec - pravidelné lítání v hale

  

Mirek: Hodně věcí se opakuje stále dokola a tak snad nemá ani smysl, o tom psát. Do haly  chodí stále stejní modeláři , na některých je znát určitý pokrok , ale pořád platí to co jsem psal již několikrát. Je dobré si dát nějaký cíl čeho bych chtěl dosáhnout a tomu podřídit i trénink v hale. Jsem rád že nám přibyl i jeden staronový haloletec - David Bilíček, který se k halovému létání po několika létech zase vrátil.

   

27.11.  Vystoupení v Suchdole

  

Mirek: Na základě požadavku ředitele školy jsme s Radkem Kovačikem vstoupili v kulturním domě . Nevím přesně jestli to byla dětská akademie , ale, jednotlivé ročníky měly připraveny vlastní vystoupení a my jim zpestřili přestávku krátkými ukázkami halového lítaní s halovkou , s vrtulníčkem a s pyloňákem.

 

18.10.  Vystoupení v Bordovicích

  

Petr: Všichni jsme si odnesli velmi dobrý pocit, zablácené tenisky a rifle. Perfektně vydařená akce. Bezvětří a sluníčko, draci tudíž létat nemohli. Zato my ano. Naše vystoupení se všem divákům velmi líbilo. Zcela pochopitelně opět největší úspěch slavil bonbónomet a házedla. A že těch bonbónů byly tři pytle. Rosťa R. předvedl dva úchvatné lety s Krillovic Yakem, nikdo ani nedýchal, v žilách trnula krev. Za to, že vše proběhlo v rodinné atmosféře, patří dík Rosťovi Radovi, Radku Kovačikovi, Láďovi Jurčičkovi, Petru Hasalikovi a Petru Kotulánovi. Prostě paráda

    Viki

18.10.  Halová soutěž Hodonín

  

Mirek: Trochu brzká halová soutěž , ale i tak jsme za náš klub jeli dva . Lukáš a já. Nové pravidla pro kategorii RCA se uplatnily poprvé na této soutěži a ihned po skončení se na RCmanii rozjela bouřlivá diskuze . Lukáš skončil sice na 5. místě v kategorii RCA ale díky časovému skluzu nepostoupil do finále. Já jsem skončil v kategorii F3P na 9. místě. Lukáš ještě letěl F6B - aeromuzikál a nevedl si špatně , ale na bednu to při účasti našich nejlepších pilotů nebylo. Oba jsme si ještě zalítali Airrace. Z pohledu novinek se častěji objevují protiběžné pohony ( cena bratru 300 € = 8000,- ) , slováci jdou k modelům z EPP tloušťky 2mm a váze 70g. ( podotýkám že na soutěži tento model ještě neměli ) . Já jsem lítal s modelem z EPP váha 110g bylo to druhé lítání ale s jeho letovým projevem jsem byl spokojen.

   

13.9.  RC M2 Příbor září

  

Karel : V sobotu 13.9. se uskutečnila novojičínská soutěž malých akrobatů č. 2. Všichni jsme se modlili, aby nepršelo a zapomněli jsme na mlhu a nízké mraky??? Alespoň nefoukalo, takže modely s menším rozpětím měly konečně navrch. I přes nepřízeň počasí se nás sešlo 8. Z našich řad to byl Rosťa Štefek, já a nováček Martin Prokeš, který jak doufám příští rok zapojí do soutěžení syna Michala (aby se nenudil). Za velmi pohodové a přátelské atmosféry umocněné výbornými škvarky a sádlem od paní Kumpové (všichni děkujeme) vyhrál Petr Bukovanský z Karviné. Poděkování patří Mirkovi Tovaryšovi za nakládané sýry od firmy Menšík (odměna pro bodovače), Mirkovi Mužnému za zajištění cen ve spolupráci s firmou Jeti model, našemu výpočetnímu týmu Lukášovi a Markétě, Pavle Židáčkové za bufet a Liborovi Weissbrodovi, který bodoval. Je smutné, že kromě Viktora Lošťáka a jeho paní, nikdo další se nepřijel podívat??? Všichni nám loni záviděli kolik má Nový Jičín členů a letos se téměř červená bunda na place nevyskytovala???  Ještě pár novinek pro příští sezónu. Guru této kategorie Ondra Matula má za úkol vypracovat návrh další složitější sestavy a rozdělit soutěžící na dvě skupiny (pracovně Expert a Sport), aby se na bedně neobjevovala pořád stejná jména a dostali šanci i další. Ve Valašských Kloboukách by se mohla (kromě Karviné, Ostravy a Nového Jičína) pořádat další soutěž a zájem o tuto kategorii mají i na Slovensku??? Je celkem reálné, aby v příštím roce na soutěžích létalo 15-20 soutěžících, což by byla paráda!!! Takže uvidíme.  

    Mireček

    výsledky

 

6.9.  Vystoupení v Mořkově

  

Mirek: Vystoupení bylo v Kulturním domě, kde jsme již několikrát vystupovali. Dětí bylo pro tentokráte trochu více než v předchozích vystoupeních. Za nás se zúčastnil Radek, Libor, Markéta, Láďa a já.Než jsme stačili pořádně zalítat tak už nás z podia vytlačovala Madona revival. Dětem se nejvíce líbily házedla a co ve mne zanechalo silný  zážitek, bylo jak si s házedlem hodilo děvče s Downovým syndromem a ono mu kupodivu letělo skoro nejdále.

   

29.-31.8.  Příborský slet - Mordor

 

Mirek: Druhá akce podobného charakteru na Příborském letišti. Trochu nás pozlobilo počasí. Ani ne tak tím, že by pršelo , ale pršelo vydatně několik dní předem a letiště bylo promočené tak, že když někteří z nás zajeli s autem do trávy měli velké problémy vůbec vyjet. Jura zcela správně s ohledem na bezpečnost nedovolil přistát ULL na podmočeném terénu. Kluci s rogaly měli v daný termín jinou akci a pro paraglidisty zase foukal silný vítr podporovaný termikou. Nicméně kdo si to chtěl užít tak si to opravdu užil . V pátek jsme na několikrát smažili vaječinu a v sobotu jsme udělali 25 litrový kotlík výborného guláše. Večer se při ohni posedělo popilo a prodiskutovalo vše okolo modelařiny. Všem co se podíleli na přípravě a hladkém průběhu patří dík. Velké poděkování patří Láďovi , který obětoval čas na přípravu budek a taky i hodně materiálu.na osvětlení.

   

    Láďa

9.8.  RC M2 Příbor srpen

  

Mirek: První naše letošní RC M2 na letišti v Příboře. Foukal již od rána zesilující vítr, který se postupně stočil napříč dráhy. Za náš klub 4 z celkem 9 pilotů a to je myslím pěkná účast. Samozřejmě mohlo by nás být i více. Pořadí již víceméně standartní 1. Martin Hauk , 2.Ondra Matula 3.Karel Weissbrod. Poděkování hlavně bodovačům že to to vše zvládli , Pavlovi Čechovi za pomoc při zpracování výsledků a Mirkovi Tovaryšovi za drobné odměny a fotky. Jen mne teď napadlo - nedáme prvním 3 vždy do další soutěže koeficient nižší o  -0,15 , -0,1 a - 0,5 ať to pořadí není tak jednotvárné ??? :-)))

    Mireček

    výsledky

2.-3.8.  Bahna obři

  

Lukáš: Akce se uskutečnila jako již každoročně hned první víkend v Srpnu. Na letiště jsem dorazili již v pátek v klubovém složení Lukáš, Pavla, Rosťa Š. a Pavel Vít, Po příjezdu panovalo deštivé počasí a opět se ukázalo, proč se letišti říká BAHNO. V sobotu ráno se již počasí umoudřilo a celý víkend bylo nesnesitelné horko. Na akci dorazilo asi 90 pilotů z celé republiky. Fronty na lítání byly jako každoročně obrovské. K vidění bylo mnoho aerovlaků, krásných polomaket, a taky skupinové létání jako VÚVL ( Výzkumný Ústav Valašského Letectva) a  RC Chachaři. Celý víkend nebylo o zábavu nouze. Někteří z pilotů si připravili i osvětlené modely na noční lítání. Akce se pořadatelům povedla na Jedničku a budeme se opět těšit na příští ročník.

    Rosťa

   

19.7.  RCAS - Juřinka

         

Lukáš: Soutěž se uskutečnila 19.7.2014 na Letišti firmy ZDZ Juřinka. Sešlo se zde asi 12 pilotů. V Kategorii RCAS jsme lítali 3, Já, Pepa Kalčák a Slovenský kolega Juraj Kubičár. Během celé soutěže bylo neskutečné horko. Bylo tak hezky že i na slunci bylo větší horko než v udírně. Všichni piloti v naší kategorii se ve všech 3 kolech tahali o bodíky. Ve 2 kolech které se počítaly do celkového hodnocení mě Pepa Kalčák přelítal pouze o 2 body, což v celkovém přepočtu na tisíce znamenalo že mezi námi byl konečný rozdíl 9 bodů. Neskutečné zakončení v podobě Freestylu měl Mára Plichta, který lítal nožáky křídlem v kukuřici a přistával v harrierových výkrutech 10cm nad zemí. Celkově se soutěž povedla na jedničku a pořádajícímu klubu VALK patří velká pochvala. Velký dík patří Rosťovi za to, že mi dělal hlavního napovídače a mechanika a taky Liborovi, který mi po soutěži řekl co jsem dělal špatně a pomohl celou soutěž obodovat. Všem moc Děkuji.

    Pasáček

   

13.7.  Malé akrobaty - Karviná

             

Lukáš: Třetí letošní soutěž RC M2 . Tentokrát za náš klub lítali Malý Rosťa, Karel a Lukáš. Počasí nám přálo skoro po celou dobu soutěže, ke konci se celkem dost rozfoukal boční vítr a piloti to měli obtížné. Na soutěží panovala pohodová a přátelská atmosféra na jakou jsme již zvyklí. Už se těšíme na další soutěž, a doufám že se nás z klubu zúčastní více.

Karel : Soutěž proběhla rychle a bez zádrhelů hlavně díky obětavosti celé rodiny Bukovanských (děda, babička, syn Petr a vnuci Tomáš s Martinem). V poledne byly grilované klobásy a po celou dobu létání se vařil čaj a kafe. Soutěž vyhrál tradičně Martin Hauk, což nebylo nic překvapivého pokud by nelétal s modelem o rozpětí 1 000 mm a hmotnosti 900 g??? Je vidět, že když někdo umí, tak zaletí s malým modelem i v poměrně silném větru??? Za náš klub byla mizivá účast (Rosťa Š., Lukáš a já). Myslím, že do naší soutěže (9.8.) by měli někteří jedinci jít do sebe a zúčastnit se. Potenciál na to určitě mají a bylo by škoda celkem slibně vyvíjející se kategorii určenou pro širokou modelářskou veřejnost kvůli nedostatku soutěžících zrušit. Jde o to hlavně se sejít a pokecat. Po létech jsem rád viděl Richarda Bukovanského s manželkou a jeho bratra Libora, nebo pana Gižického (nestor bodovačů). Kluci z Karviné nasadili vysoko laťku, kterou budeme těžko překonávat??? Letiště, zázemí i členskou základnu máme, takže pojďme do toho!!!
    Karel

   

3.-  6.7.  Kelč 2014

   

Mirek: Myslím, že jedna z pohodových akcí. Jenom se čím dál tím více ukazuje nutnost přejít na 2,4 GHz hlavně při těchto větších akcích .Přeci jen, při takovém počtu modelářů je jistota mít ve vzduchu model , který mi jen tak nikdo neshodí, pokud si ho nezapíchnu do země vlastní vinou. Model od Petra Hasalíka jsme úspěšně sundali plošinou bez nějakého výraznějšího poškození a pár třísek u kombatů je přeci běžnou záležitostí. Na Kelč již avizoval Petr Hub malou oslavu svého kulatého jubilea a určitě všichni přítomní to vzali s povděkem.

    Láďa

22.5.  Láďa oslavoval životní jubileum

   

Mirek: Většina z nás se někdy dožije kulatého životního jubilea a není nad to, posedět s přáteli , něco dobrého zakousnout a popřípadě taky polknout. Tyto oslavy se většinou plánují delší dobu dopředu a proto nemůžeme ovlivnit jaké bude počasí , nebo zda nebudeme indisponováni třeba zdravotně . No a přesně to se stalo Láďovi. Chřipka se u něj  objevila  v nesprávný okamžik. Nutno však podotknout , že za týden byl již fit , no a na Kelči si alespoň trochu zpětně užil tu svoji oslavu. Takže ještě jednou vše nejlepší.

    Marek

28.6.  Malé akrobaty - Trnávka RC M2

  

Mirek: Druhá letošní soutěž RC M2 . Tentokráte již v menším obsazení. Za náš klub pouze Karel a já . Jinak celkem 8 soutěžících . Počasí sice bez deště pěkné, ale zato vítr kolem 7-8 metrů napříč startovací dráhou značně turbulentní. Právě v takovém počasí se projeví vylétanost pilotů. Za náš klub se ještě na soutěži podílel bodovačsky Libor , který pomohl obodovat dvě kola. Mě během soutěže jenom utvrdila myšlenka organizace školení bodovačů alespoň pro náš klub

    Hartman

   výsledky

21.6.  Vystoupení Libhošť

  

Petr: Sobota 21.06.14 byla klubovým dnem od rána až do večera. Ráno jsme začali na letišti stavbou pergoly (s příletem nádherného papouška) a k večeru se zúčastnili vystoupení na Dni obce Libhošť. Naše letové ukázky se setkaly s velkým zájmem diváků. Plné ruce práce při našem vystupování měl, jako vždy, Laďa. Jen co děti začali poletovat s házedly, otevřel stánek s bleskovým lepením poškozených modelů a po celé naše účinkování se nezastavil. Stihl mezitím ještě několik letů s „bonbónometem“, což děti vždy přivede do varu. Markéta naše vystupování skvěle komentovala, Libor, Karel, Radek a já jsme předvedli několik letů. Viktor se postaral o zpestření, kdy se mu podařilo po vzletu umístit model vysoko do koruny stromu. Zástupci obce nám však zajistili vysokozdvižnou plošinu a model se podařilo bez poškození dostat na zem. Dle mého názoru vydařená akce stejně, jako celý den.

   Viki

21.6.  brigáda pergola

         

Mirek: Na pergole se nás sešlo kupodivu dost. Všechno klaplo jak mělo a dopoledne pergola stála natřena . Ještě je třeba  nabít střechu , položit ipu a udělat odtok vody. Jakmile nachystám další materiál a promyslím jak na to dám vědět a další kteří se neúčastnili brigády se budou moci zapojit. Jinak soubor aktivita je průběžně doplňován. Jen na okraj při stavbě pergoly přiletěl na letiště krásný velký papoušek ARA , podařilo se nám jej odchytit a odevzdat majiteli , který naši snahu dostatečně ocenil.

    Markéta

14.6.  Malé akrobaty - Trnávka RC M2

  

Mirek: První letošní soutěž RC M2 . Za náš klub účast velká . Jen škoda že všichni jsme obsadili konec startovního pole. Počasí nic moc . Chvilku slunce a nebo prudký slejvák . Ten déšť poznamenal i některé startující , kteří měli problémy s elektronikou. Z mého pohledu to chce lítat a lítat, a nebát se jít na podobnou soutěž . O nic nejde , alespoň si zvyknete na nervozitu na soutěži, a zkušenější Vám mohou poradit kde děláte chyby.

    Markéta

  výsledky

7.6.  Jistebník

  

Mirek: Stejně jako vloni jsme vystupovali na běžeckém maratonu v Jistebníku . Počasí super , lidí mnoho. Škoda , že aparatura místních organizátorů vypadávala i při jejich komentářích . Myslím že jsme zanechali dobrý dojem .Nějaké fotky jsou na facebooku , zkusím dát na ně odkaz.

    Markéta

7.6  AirShow Studénka

  

Mirek: Organizátoři tentokráte přesunuli akci na letní stadion , více do středu města . Z pohledu jak je Studénka velká se dala očekávat daleko větší účast diváků . Propagace akce byla , ale jak je vidět o modeláře ve Studénce není moc velký zájem. Pokud najdu fotky na webu dám zde odkaz.

   

30.5-1.6.  Bahna Frýdek Místek

  

Mirek: Této již tradiční akce se pravidelně zúčastňuje za náš klub Pavel . V tomto termínu asi bylo hodně modelářů na jiných akcích (včetně mne ) a tak organizátoři vzali na letový program dne i jiné trochu netradiční stroje . Možná přidá i nějaký malý komentář Pavel. Fotky alespoň z webu.

     Hohenegr

20.5.  Školka Hodslavice

  

Mirek: Příjemné vystoupení pro děti ze školky . To jsou alespoň vděční diváci a radí se na všechno vyptávají . Fotky nějaké dodá Radek

   

25.4.  Stará Bělá

  

Mirek: Vystoupení ve staré Bělé na velmi malém prostoru . Nevím jestli někdo z nás fotil ale zkusím najít nějaké fotky na webu. Účast velmi velká a myslím , že jsme se opět líbili.

   

10.5.  Otrokovice

  

Láďa: V sobotu 10.5. jsem se na pozvání Ríši Zatloukala (těžký Spitfire na Kelči) zúčastnil setkání lodních modelářů s podporou hydroplánů v Otrokovicích. Naprosto ideální počasí. Chvíli foukalo pro plachetnice, chvíli bezvětří pro hydroplány. Po Bahňáku se proháněly všechny typy lodí. Od plachetnic přes prcky s 280-kou, jachty, vojenské makety až po speciály s modelářskými motory 27ccm, s výkonem 3,5k a 18 000 ot/min. Nádherné modely, dosahující rychlosti až 75 km/h. Zaujal mne model Pat a Mat se vzduchem chlazeným motorem z křoviňáku. Jezdil velice svižně. Viděl jsem i jak pilot po nepodařeném přistání hydroplánu vyléval vodu z konstrukčního křídla. Po krátkém vysušení létal zase. Stále se bylo na co dívat. Jezdilo i 5 tanků se zvukovými moduly. Nádherná, organizačně velice dobře zajištěná akce, která se bude opakovat někdy v září. Já jsem si užil poježdění s plachetnicí a torpédoborcem K40.

    Láďa

4.5.  Osek nad Bečvou

  

Radek: Chtěl bych s s vámi podělit o pár postřehů ze závodu lodních modelů, které se konaly na vodní nádrži Jadran v Oseku nad Bečvou, dne 3 až 4.5.14. V neděli  dopoledne, kdy se oproti pátku a sobotě trochu umoudřilo počasí, jsem se vydal do Oseku.  Při příjezdu už byly v plném proudu finálové jízdy. Soutěžilo se v kategoriích:  FSR-V (V3,5Elév,V3,5j+s,V7,5j+s,V15,V27,V35). Co se týká samotné soutěže, líbilo se mi zázemí – pěkné místo, občerstvení, přístup k vodě, šlo vidět, že soutěž zde není poprvé, celkově panovala na místě rodinná pohoda. Předpokládal jsem, že modely jezdí rychle, ale, že tak rychle – no je opravdu se na co dívat, o kolize mezi modely není nouze, človíček, který modely vytahuje na člun se za den asi najezdíJ. Když jsem se ptal tak modely jezdí asi 60 -70km/h a to všechny kubatury. Samotné čluny jsou laminátové, motory lodní nebo auto doplněné tahovými startéry s vodním chlazením, menší kubatury metyl, větší benzín.  Tomu kdo neviděl závody na vlastní oči určitě doporučuji je navštívit, alespoň na otočku – do Oseku je to z Jičína kousek. Atmosféru doplní pár fotek, které jsem udělal.

    Radek

11.4.  Vystoupení na Asompo

  

Mirek: Po dvou letech opět vystoupení pro cca 300 dětí okresu Nový Jičín. Většinou to bývá dopoledne a z hlediska volna v práci je to dost velký problém . Přece jenom jsme se sešli v 6 lidech a něco málo dětem ukázali. Láďa vždycky říkal, že ty malá házedla jsou nezničitelná , ale myslím že už změnil názor. Jeden klučina stál na levém křídle a druhý ho za pravé křídlo vytahoval z pod nohy :-) . Druhý postřeh - děcka si mohly házedla půjčit a zaházet , některé když se k němu dostaly , nosily si ho jako svátost a nikam ho raději neházely aby si ho mohly užít co nejdéle :-) .

    Radek

6.4.  Lítání na svahu na Starém Jičíně

          

Lukáš: Tak jsme se zase po zimě sešli na svahu pod Starým Jičínem. Celou akci nesvolal nikdo jiný než David. Po zimě se nás pár sešlo. Počasí nám celkem přálo až na studený vítr. Naše lítání na svahu se samozřejmě neobešlo bez podlítávání drátů, dělaní tažné z Jurového letadla a přilepování malého motorového větroně ROBINA k Dejvovému větroni.

    Lukáš

5.4.  Josefovské polítání

          

Mirek: Jako již každý rok, první větší polítání se uskutečnilo až tento víkend. Účast byla opravdu hojná odhadl bych to na 40 lidí. Počasí taky velmi příjemné jenom mohlo být trochu tepleji. K vidění bylo od spalováků po větroně , od virníku po coptéru snad vše. Příjemným zpestřením bylo taky trochu soutěžení mezi několika historiky, kteří společně s několika dravci statečně kroužili termiku. Škoda jen několika rozbitých modelů, ale i to patří k modelařině. Důležité je zjistit proč tyto chyby vznikly vyhodnotit je a příště se jich vyvarovat.

    Vlastik

3.4.  Lítání na náměstí v Novém Jičíně

          

Lukáš :S koncem zimy a halového létání jsme se opět přesunuli na náměstí. Tato akce byla svolána na obvyklý čas a to Čtvrtek těsně před schůzí. Po svolání jsme se na náměstí sešli v celkem hojném počtu asi 8 lidí. Tentokrát na náměstí bylo mnoho přihlížejících. Během našeho lítání nesmělo samozřejmě chybět lítání pod podloubím u „baťi“ a lepení strojů po ráně. Akce se opět povedla a snad se příště potkáme ve větším počtu

    Lukáš

1.4.  Modeláři v ČT 2

       

Mirek: Když mi ráno Pavel zavolal ať si pustím CT2, myslel jsem si že se jedná o apríl, a tak jsem velmi opatrně během hovoru zapnul televizi a ono ejhle opravdu tam byl. Bylo to vysílání dobrého rána z Ostravy kde vystupovali i kolegové z Pobeskydského aviatického klubu z Frýdku. Takže pro ty co to ráno nestihli dávám odkaz na celkové vysílání a tam si potom vyberte jednotlivé vstupy , nebo jeden přímý odkaz na lítání našeho Pavla s naším oblíbeným Garfieldem.

    CT2

   Pavel

31.3.  Velká moravská

       

Mirek: Tak soutěž je úspěšně za námi. Organizačně jsme vše zvládli a chtěl bych tady poděkovat ještě jednou všem sponzorům Jeti model, PV model, Pelikan Daniel, PT model, Náš Net Org, VOZ Nový Jičín a farmě Menšík za podporu naší soutěže. Druhé díky patří pomocníkům bez nichž by to nešlo - Láďovi za ozvučení a nachystání pylonů ( jsou luxusní ), Markovi , Pavlovi a Markétě za sběr a vyhodnocení dat v PC , Pavle a Heleně za organizační pomoc výběrem startovného, výdejem občerstvení a přípravou tomboly a bodovačům bez nichž bychom nevěděli jak to vše dopadne tzn. Liborovi Weissbrodovi, Ondrovi Matulovi, Rosťovi Dybovi, Milanovi Jankovskému  a dalším kteří se na bodování alespoň trochu podíleli Petru Bukovanskému, Miloši Zavadilovi, Aleši Zapletalovi. Ještě jedno speciální poděkování paní Tovaryšové za luxusní masové rohlíčky a Aničce za perníková letadla. Tímto jsme završili halovou sezónu 2013-2014 a jdeme lítat ven. Jenom malá poznámka - to je ale lidí co se ve finále podílelo na organizaci soutěže . Výsledky RCA zde a výsledky F3P zde. Jedná se o soubory PDF

Hartmann

Hartmann

Vlastik  

   

21.3. Pozvánka na 2.Velkou moravskou

       

Mirek: Blíží se nám již druhá velká moravská v pořadí , ve skutečnosti se však jedná o třetí halovou soutěž pořádanou naším klubem. Jsem rád že se k nám sponzoři neodvrátili zády a jsou ochotni podpořit tuto soutěž. Takže díky všem sponzorům. Předběžně to vypadá na celkem početnou účast a tak všechny příznivce halového létání zvu, ať se přijdou podívat a povzbudit soutěžící. A jak se tam dostanete ?? Zde je mapka . Pokud se někdo nenajde v přihlášených prosím pošlete mi mail na admin@lmknj.cz . Psal jsem to podle toho jak mi kdo napsal nebo ústně oznámil.

    plakát pdf

    prihlaseni.xls

16.2. Lítání v hale

 

Mirek: Lítání v hale nemusí být jen nudnou záležitostí dokazují následující snímky. Pokud bychom si své budoucí partnerky vychovávali od mala , asi by měly pro náš koníček větší pochopení. Jinak Míchal se stále zlepšuje a tak vůbec není divu, že nemá o obdivovatelky nouzi.  Pro ty co ho neviděli - už dělá výkruty a přemety. Takže pokud nechcete aby Vás ještě letos porazil na soutěži přidejte i vy nějaké nové prvky.

   Mirek

1.2. Stavba nového modelu

 

Mirek: Dlouho už jsem zde nic nedal. Tak aby to nevypadalo jako mrtvý web dám alespoň pár příspěvků. Moje F3P Garfield vydržel celou sezónu, ale přeci jenom by to chtělo nový model. Podařilo se mi navázat spolupráci se stolařstvím Hanák , které má velkou NC frézu s vakuovým přisáváním a tedy nebyl problém nechat vyfrézovat více kusů modelů. Model je myslím vydařený. Pro ty co by se chtěli inspirovat jak stavět dávám vpravo odkaz jak jsem ho stavěl já. Možná tam budou již nějaké úpravy ale princip stále zůstává. JO a proč jsem ho nazval Garfield ?? Podle toho chlupatého kocoura který ho chodí pořád očuchávat.

   Mirek

    Mirek

3.1. Výroční schůze

 

Mirek: Tentokráte bez Oscarů, ale zato v hojném počtu. Již tradičně byl zhodnocen loňský rok, po stránce činnosti a taky finanční. Diskuze nebyla tak bouřlivá jako v minulých letech , kdy jsme řešili hlavně problému s letištěm. Pro následující roky budeme dle dohody využívat letiště Příbor a komu to z nějakého důvodu nevyhovuje bude muset volit jinou alternativu dle vlastního uvážení. U některých členů došlo pozastavení činnosti ať už na jejich vlastní žádost nebo ze strany klubu z důvodu neplnění členských povinností. Fotky z výročky dodá Radek . Video natočil Láďa.

   Radek

1.1. PF 2014

 

Mirek: Přeji Všem modelářům hodně leteckých úspěchů do tohoto roku, málo rozbitých modelů a hlavně hbité prsty, ať už při létání nebo při stavbě modelů. Doufejme, že se nám vydaří naplánované akce a počasí nám bude nakloněno více než v loňském roce.