4.12.2011 První halová soutěž v Kopřivnici
 

Příprava soutěže probíhala téměř měsíc dopředu. Od zamluvení haly, sehnání sponzorů, zajištění propagace soutěže, zabezpečení rozhodčích , sehnání cen a v neposlední řadě doufat , že bude vůbec o tuto soutěž zájem. Nakonec vše klaplo na 100 %. Již jen celkový počet 15 soutěžících hovoří za vše. Není podstatné kdo skončil na stupních vítězů a kdo v poli poražených , důležité je, že si všichni vyzkoušeli atmosféru závodů a strávili příjemnou neděli. Chci zde ještě jednou poděkovat sponzorům firmě JETI model, Pavlu Vítovi z PV Model, firmě Ravak, firmě WIFI , firmě Zahrada market a firmě BT servis. Velké poděkování zaslouží Láďa Jurčíček - ozvučení a pylony, Marek Jurčíček a s přítelkyní Hankou za perfektní zpracování výsledků, Pavla Židáčková za chlebíčky a Radek Kováčik za pomoc se sháněním sponzorů. Bodovači ve složení Ondra Matula , Mirek a Martin Haukovi myslím odvedli dobrou práci.  Za sebe mohu říct , že opravdu platí motto , které jsme poznali v Třebíči - Chceš li vyhrát nějakou soutěž - udělej si vlastní !!

Radek
12.11.2011 Zavírání nebe na Mořkově
 

Bylo to svým způsobem hezké odpoledne. Na Mordoru probíhalo zavírání nebe. Nebe bylo jako šmolka ,bez mráčku a se sluníčkem i když v závěru byly již jen čtyři stupně. Sešlo se nás pár modelářu . Lítalo se pořád ,byly i opravy a pokud jsem tam byl,tak žádna vážnějši havárie nebyla. Můžeme se těšit ,že příšti rok bude zase tak úspěšný v počtu akcí jako ten letošní a tu zimu prostě nějak přežijem. Někdo si zalítá v hale a někdo určitě i na sněhu. Sportu zdar a lítáni obzvláštˇ- Viktor

Viktor
27.10.2011 Opět kuťáci na náměstí v Novém Jičíně
 

V minulém týdnu proběhla netradiční akce v podobě extrémního polétání na náměstí. Všem členům klubu se moc líbila a tak se náš Extrém aerobatics handy tips team rozhodl pro opakování. Tentokrát jsme nebyli pouze tři ale účast se značně navýšila. V 7 hodin proběhl sraz a předletový Brífing. Jura Řehák zase vyčuhoval z řady a ještě na parkovišti dodělával kamufláž svého nového speciálu. Jako první dorazil na náměstí Viktor a řádně si užil volného letového prostoru se svým érem Blériotového týpu. _( eroplán létá pomalu přesto divoce nízko a v zatáčkách přibrzdí). Nikdo dlouho neotálel a dalším mrakořezem byl Láďa Jurčíček. Po elegantním startu z ruky neváhal a začal kroutit nepřeberné množství výkrutu a lopingu. Během malé chvíle dorazil i Ivan Kumpa který si svůj distinguovaný let také náramně užíval. Jura si extrémně polétal pod podloubím u Jelena a Ivo Janoštík si zařádil se svým decentně osvětleným eroplánem. Stejně jako posledně jsme zaujali nějaké ty kolemjdoucí, které Jura doprovázel na jejich cestě ať už domů či do šantánu. Poté se začal ozývat podivný hluk a bestiální šramot z ulic a z ničeho nic na náměstí vtrhlo autíčko na spalovací motor. V zápětí za ním i pilot a mechanik onoho ďábelského stroje. Auto jezdilo opravdu šíleně. Pilot nám sdělil že na rovině dosahuje 90km/h. vystoupení zpestřil nepřeberným počtem driftů a hodinami. Lidé na náměstí překvapeně uskakovali a snažili se vyhýbat vzduchem létajícím zbytkům pryže z pneumatik. Jako už tradičně vystoupení pod podloubím sledovali kluci městské policie. P.S- na jedné fotce je zřetelně vidět závod policejního vozu s modelářským autem. Vystoupení skončilo v poklidu pozvolným, rozpuštěním davu...z důvodu přílišného namrzání vtrulových systémů.

Marek

Marek 

20.10.2011 Kuťáci na náměstí v Novém Jičíně
 

Dne 20.10.2011 jsme si udělali dosti netradiční večerní lítání. V průběhu týdne jsme dostali s klukama nápad, že by nebylo špatné jít tak trochu do extrému a vyvést něco dosti netradičního. Čtvrtek se nám ukázal jako ideální den pro akci a tak jsme šli do toho. Jura Řehák, Lukáš Židáček a má maličkost Marek Jurčíček jsme se sešli kolem šesté hodiny a vyrazili jsme do příjemného prostředí zahrad gymnázia. Pro létání prostředí dosti zajímavé. Je zde plno malých stromků, altánek a nádherný osvětlený most, který se Jirkovi podařilo několikrát podletět. Namířil si eroplánem do útrob mostu poměrně velkou rychlostí. Ale jelikož byla tma musel stát na druhé straně Lukáš aby se slovy TAHEJ dal Jirkovi vědět že most právě podletěl. Dalším zpestřením bylo podlétávání pergolového altánku a snaha přistát na střeše což se nám i povedlo. Kolem sedmé hodiny jsme se rozhodli bez kompromisu zalétat na náměstí. Jirka si krátil cestu z parkoviště průletem podchodu u Družstevníku. Ve chvíli kdy jsme došli na místo bylo absolutní bezvětří jako v hale. Musím říct že jsme si to užívali my i kolemjdoucí lidé. Poté se objevili městští policisté a my měli obavu, že jsme dolétali, ale k našemu překvapení dali ruce za záda a pozorně naše vystoupení sledovali. Naše vystoupení bylo ukončeno až podtlakem v baterkách.

Marek

Marek 

14.10.2011 Drakiáda
 

V pátek 14.10. proběhl na našem domovském letišti 1 ročník drakiády. Pozvány byly děti školní družiny ZŠ Komenského 66 a jejich rodiče. I když má škola své vlastní hřiště, které je veliké a které známe již z předchozích akcí, rozhodl jsem se po poradě s vychovatelkami akci uspořádat na našem letišti a to z důvodu, že pouštění draků na hřišti je problematické z důvodu zástavby a turbulencí – prostě draka je na hřišti problém pouštět. Počasí nám i přes nepřízeň v týdnu, kdy jsem se snažil ještě letiště poséct, což se nepodařilo, přálo. Účast nebyla sice veliká, ale na plochu letiště to stačilo, alespoň se děti netlačily. Vítr foukal akorát a draci létali vysoko. V doprovodném programu Mirek poshazoval z modelu bonbóny kdo mohl zalítal a předvedl svůj model a házedla měla jako vždy úspěch. Co se týká ohlasů rodičů, kteří své ratolesti přivezli, tak ti byli nadšeni, paní vychovatelky také a nejvíce děti, věřím, že další ročník už bude co se týká účasti daleko silnější. Ještě jednou dík za ukázky. Radek.

Radek

Viktor

 

8.10.2011 Letecké muzeum - Paříž
 

Minulý týden se nám s Janou podařilo odtrhnout z poznávacího zájezdu Paříže do leteckého muzea na letišti Paříž - Le Burget. Bohužel, neznaje místní hromadné přepravy jsme sice nastoupili do správného vlaku, ale ten naší stanicí jen profičel a skončili jsme na letišti Charlese de Gaulle. Návrat zpět na původní stanici nás stál skoro hodinu času a navíc jsme se v muzeu dozvěděli, že není sezóna a zavírací doba je o hodinu kratší. Tím pádem nám zbyla na prohlídku celého muzea jen půlhodina.  Muzeum, které je svojí sbírkou letadel a kosmonautiky od počátku letectví až po současnost velmi obsáhlé, jehož prohlídka by normálně zabrala asi tři hodiny, jsme vyloženě profičeli. Expozice jsou jak vnitřní, tak venkovní a nechybí zde planetárium. Vstupné do muzea se neplatí, platí se pouze prohlídka interiéru letadel Concorde, Boeing Jumbo Jet a Dakoty. Pokud náhodou budete mít cestu do Paříze, určitě se tam zajeďte podívat. Opravu stojí za to. Martin a Jana.

Martin+Jana

 

2.10.2011 Polétání v Mořkově
 

Nedělní odpoledne stane se, pro mnohé chvílí nudy.To ovšem neplatilo pro nás kuťáky. Rozhodli jsme se, že si nenecháme utéct mezi prsty poslední hezké a teplé dny a vydali se létat. Pavel zalétal svůj nový stroj - Pilátus. Musím říct, že eroplán vypadal moc hezky a ve vzduchu se choval velice majestátně. Po pár letech se Pavel Farda oťukal a začal celkem řádit. Ale jak už to bývá, jako zkušený pilot vždy bezpečně přistál a celý zálet proběhl bez újmy. Ostatní jsme zalítali svou klasiku. Jura Řehák s Capem a halovkou, Velký Rosťa s trenérem nebo co to má za stroj. Velkým překvapením byl Lukáš Židáček, který zalétal s větroněm vystřelovaným na gumě. Takřka všichni jsme si zavzpomínali na luxusní chvíle strávené při plachtění na Starém Jičíně. Kdoví jaké bude počasí, ale třeba se ještě letos podaří zalítat na venku. Zpracoval Marek.

Marek 

 

28.9.2011 Sraz veteránu na Hoheneggeru
 

Sraz veteránu se koná již po několikáte na letišti Hoheneggeru . Je to modelářské letiště blízko Havířova a je využíváno klubem modelářů z Havířova a okolí. Jedná se o upravenou plochu haldy s perfektním povrchem a širokým okolím bez překážek. Pravda,že přístup k vlastní ploše je poněkud složitý. Modelářů všech kategorií byla spousta / cca 100 osob + doprovody/. Počasí bylo nádherné ,jako na objednávku . Díky frekvenci 2,4 létalo až 7 letadel současně. Havarie žádna a účastníci se rozcházeli s tím ,že v příštím roce na svátek Sv. Václava se sejdou znovu.  Zaznamenal  Viktor s paní.

Viktor  

 

10.9.2011 Albrechtičky - Den obce
 

Zase jedno z úspěšných vystoupení našeho klubu na dni obce. Počasí přálo bylo sice zamračeno , ale téměř úplné bezvětří. Kluci předváděli své pilotní umění pěkně v klidu, jeden po druhém a Petr Kotulán vše komentoval. Jako vždy Láďa Jurčíček předvedl že to s dětmi umí a házedla opět slavila úspěch. Mě moc těší , že tato vystoupení nestojí na jednom člověku a že jako klub jsme schopni vystoupit i když nejsme kompletní. Všem co vystupovali patří poděkování jak od starosty obce tak i ode mne.

Viktória, Viktor a Rostik   

 

25.8.2011 Trénink v muzeu
 

Byli jsme pozváni ať si vyzkoušíme lítání v tatrováckém muzeu v Kopřivnici. jelikož se jedná o možnou další spolupráci , pozval jsem Radka, který to v tom malém prostoru zvládne ať si to vyzkouší. Ředitel muzea byl spokojen a myslím že koncem roku budeme pozváni na vystoupení. Něco málo fotek udělal Radek a Vlastík . Malé video na foťáku je od Vlastika.

Vlastik    Radek

Radek          Mirek

20.8.2011 Jetimodel meeting 2011
 

Viktor jako jediný zástupce LMK NJ navštívil Jetimodel meeting a byl nadšen. Zde je popis tak jak to viděl on : Jako každoročně se konal již 17.ročník setkání elektroletů , tentokrát již na třetím místě a to v IVANČICÍCH NA HANÉ - Budkovicích. Samotným areálem i vlastním provozem během soutěže jsem byl velmi mile překvapen. Areál vznikl jako splněný chlapecký sen jednoho člověka nákladem cca 20 mil., jako reakce na zrušení modelářského letiště v Brně - Medlánkách. Slouží pouze modelářům. Jeho plocha je značná a nachází se zde vše,co účastník potřebuje i mnohem více například perfektní ubytování v hlavní budově s plným hygienickým vybavením , na ploše samostatné buňky pro ubytování soutěžících týmu, venkovní bazén a poměrně velká plocha pro stanování včetně přípojek s možnosti využívat soc. zařízení v hlavní budově. Vlastní letová plocha je asfaltová délky 150 m a šířky cca 12,5 m. Je z obou stran lemovaná upravovaným trávníkem. Majitel po celou dobu setkání se plně zúčastnil jak akce samotné ,tak setkáním s návštěvníky.  Mám zato,že by každý rád tento areál viděl i přes jeho vzdálenost a určitě by nebyl zklamán. Bližší podrobnosti jsou na internetu - www.czechheaven.cz

Viktor
12-14.8.2011 EXFC 2011
 

EXFC 2011 dvěma slovy: „neskutečná nádhera“. Více slovy: to se sem nevejde. Na tuto akci, která se pořádá jednou za dva roky jsme vyrazili brzy ráno v pátek 12.08. a vrátili se pozdě večer v neděli 14.08.11. Počasí celé tři dny jak na objednávku, pouze v sobotu ráno trochu sprchlo. Je těžké popisovat celkovou atmosféru, ta se prostě musí zažít. Naše úloha byla jasná, svým fanděním vyvolat davovou psychózu takových rozměrů, že ovlivní průběh šampionátu, jak chceme my a ne odborná porota. A to se povedlo. Letos byl od počátku jasným šampiónem Ido Segev a po zásluze vyhrál, my jsme mu k tomu pouze trošku pomohli. A pomohli jsme nejen jemu, podle ohlasů pilotů i organizátorů byla naše účast více jak žádoucí. Kdybychom tam nebyli, byla by to sice odborná soutěž na vysoké úrovni ale divácky nuda. Velice rychle to pochopil Pavel Švec (ředitel soutěže), že taková akce potřebuje mít své „talesmans“. Pro nás, svým významem, vždy byla, je a bude extrémní akrobacie obřích modelů prostě „Formule 1 v leteckém modelářství“. Taková akce je „modelářský svátek“, kde můžeme potkat „face to face“ ikony světového modelářského nebe. A to už stojí za trochu námahy, ne ? Byla to prostě super akce. Velký dík patří Jirkovi Písaříčkovi, který chvílemi nevěděl, kde mu hlava stojí, celému organizačnímu týmu, všem českým pilotům, kteří jsou stále lepší a lepší, všem zahraničním pilotům, od nichž se máme stále co učit a dalším a dalším lidem, kteří odvedli kus poctivé práce. Co říct závěrem ? Sláva vítězům, čest poraženým. Nezbývá, než se těšit na EXFC 2013. A my opět přijedeme, to si pište. A už teď víme, kdo vyhraje. Ale neřekneme…

Láďa
7.8.2011 Modelport
 

Víkend docela nabitý modelářskými akcemi. Každý si mohl určitě vybrat tu svou. Rosťa Recman s Jakubem , Karel Weissbrod s Petrem Veselým a já s taťkou jsme zamířili do Modelportu v Ostravě. Hala je to pěkná z hlediska velikosti  plně dostačující halové soutěži. Pro naše využití trochu z ruky a hlavně cenově méně dostupná. Během zimy má však majitel v plánu upořádat nějakou soutěž tak bychom nemuseli jezdit snad až do Třebíče. Fotky dodal Rosťa Recman.

Rosťa Rec
6.8.2011 Bahna
 

Několik modelářských akcí na jeden víkend, ale kterou si vybrat? Zvolil jsem Bahna ve Frýdku Místku, neboť akrobaty uvidím ve Znojmě. Myslím, že jsem nezaváhal, počasí bylo pěkné trochu pod mrakem, ale teplo, vítr mírný ideální na takovouto akci. Pořadatelé zvládali vše na jedničku od parkování, přes rychlé občerstvení až po samotné komentování celé akce. Myslím, že se bylo na co dívat, jedna letová ukázka střídala druhou. Modely byly nádherné. Trošku mě zklamaly ukázky akrobatických modelů, jejich piloti se moc nepředvedli, bylo to dáno asi jejich vylétaností a cenou těchto modelů ( akrobati byli jinde – Juřinka ),  polomakety a makety splnily mé očekávání, krásnou ukázku předvedli piloti s „létajícím cirkusem“ o čem svědčil i potlesk diváků. Prostě krásně strávené modelářské odpoledne, víc napoví fotky.RK.

  Radek
6.8.2011 Juřinka
 

V sobotu 06.08.11 jsme vyrazili na soutěž obřích akrobatů kategorie F3M a RCAS na Juřinku. Počasí sice vydrželo bez deště celý den, ale foukal poměrně silný nárazový vítr. Povinné sestavy nejsou divácky moc zajímavé, zato FreeStyle nikoho nenechal sedět na židli. Organizace soutěže byla perfektní, pořád se bylo na co dívat. Odjížděli jsme s krásným modelářským zážitkem. Na závěr nezbývá, než popřát vítězům a všem soutěžícím, Letu zdar …výsledky RCAS,  výsledky F3M

  Viktória
22.-24.7.2011 Mordor 2011
 

Sjíždět jsme se začali hned v pátek odpoledne i přes nepřízeň počasí. Předpověď sice nevěštila nic dobrého ale v pátek již nezapršelo, v sobotu bylo počasí solidní, pouze vítr byl dopoledne v nárazech kolem 6 m/s ale v průběhu dne ustával, v neděli nás zastihla jen jedna mírná přeháňka kolem poledne. Dá se tedy říct, že na tu hrůzu docela dobré. Historická a výstižná věta Ivoše J. „nemohli bychom už konečně taky někdy přijet v létě“ asi nejlépe počasí zhodnotila.Převážná většina z nás měla EPP modely, takže si každý zalétal podle libosti. Rosťa Š. stihl nastrojit svého nového Diablotina XL (2,2m / benzin 52 ccm) a tak mohl udělat zálet. Letový projev jako halovka, tak si později s Diablotinem zalétal snad každý, kdo létá Mód 1. Byla z toho „půjčovna vzducholodí“.Průběžně jsme také oslavovali Martinovu 40. a Jirkovu 30., takže letos byl Mordor Fest super a už se můžeme těšit na další.

  Láďa

Lukáš

1.7-6.7.2011 Kelč 2011
 

Předpověď počasí vyšla v tomto případě meteorologům přesně. Většinu času totiž propršelo a nebo foukal silný vítr přes stromy. Někteří vytrvalci vydrželi všech 6 dnů , ale upřímně řečeno , kdyby se nezahřívali , tak skončili na nemocenských. Sám jsem tam byl jen jednu noc , takže informace jen z doslechu. Fotky nevím jestli někdo fotil, ale asi hodinové video je k dispozici od Ĺádě Jurčíčka . Jako malá ukázka dva střihy. Souhlasím se svým otcem se nejhorší figura v lítání je "přistání".

  Rosťa R.

 Rosťa Š.

Láďa

25.6.2011 Den obce - Bravantice
 

Tuto akci jsem myslel, že hlavní organizátor odvolá. Od rána jedna přeháňka za druhou a na odpoledne to nevypadalo že to bude jiné. Nicméně mezi dvěmi přeháňkami jsme zalítali a zajezdili autíčky. Škoda ,že s námi nebyli vrtulnikáři , byl na ně dotaz. Ale my jsme si vystoupení užili . Kluci se na zpáteční cestě stavili podívat na nové letiště ve Stachovicích.

  Radek

 

23.6.2011 Vystoupení na základní škole Komenského 66
 

Podobně jak jsme vystupovali na jubilejní , domluvil Radek vystoupení pro družinu na Komenského 66. Vystupovali jsme tam již vloni tak jsme to měli natrénováno. Dětem se to moc líbilo. Mě potěšilo že s námi poprvé byl na vystoupení Lukáš . Upřímně jsem byl zvědavý jak lítá protože jsem ho ještě nikdy neviděl. A musím říct , že mě příjemně překvapil. Jednak se vlezl do malého prostoru a model v pohodě zvládal.

  Radek

 

18.6.2011 Den obce - Hodslavice
 

Při sledování webových stránek jiných klubů někdy nabývám dojmu, že jsme jeden z nejaktivnějších klubů. Alespoň co do počtu akcí , na kterých vystupujeme. Počasí tentokráte moc nepřálo, ale za všechny musím říct , že jsme se snažili  a diváky , kteří se na nás přišli podívat jsme zaujali. Jsem rád , že nás na tyto vystoupení  chodí čím dál tím více, a téměř všichni si i zalítají. Pár fotek pro nás nachystal Vlastík.

  Vlastik

 

11.-12.6.2011 Žilinské hody
 

Jak jsem již avizoval koncem dubna, měl jsem zájem zajet alespoň na jednu soutěž F3K , abych srovnal jak popošel vývoj v této kategorii. Byly to vůbec první závody F3K na Slovensku a musím říct že organizačně to "bratia" zvládli perfektně. Počasí vyšlo , jen ten prostor v kterém se létalo byl hodně turbulentní , ale pro všechny stejný. Z mého pohledu jsem nezklamal a na to jak málo tuto disciplinu létám to bylo super. Jen mě trochu zklamala dost velká úmrtnost modelů ať už při kolizích po startu ,nebo při vlastním hodu.( Celkem jich bylo myslím 6 ). Jinak se mi líbil nový model z dílny Martina Bílka - Notos. Možná ho uvidíme na Kelči v plné parádě. Fotky jsou od soutěžících tak dávám odkazy.

Odkaz

Odkaz

5.6.2011 Pozvánka na Kelč 2011
 

Zdenek Vlach nás již jako každoročně zve na přátelské polétání na Kelči. Jelikož členové  LMK NJ lítají na Kelči nejčastěji a za jakýchkoliv podmínek věřím , že i letos se tam sejdeme v hojném počtu. Čepice a bundy s sebou , kdo bude cítit že má nakoupíno , okamžitě sundá čepici , následně i bundu a bude se tvářit že k nám nepatří !!!

 
1.6.2011 Vystoupení na základní škole Jubilejní
 

Den jako vymalovaný, dětí spousta. Tak se dá charakterizovat naše vystoupení. Konečně si umluvili hlasivky Rosťa a Radek, kteří dětem ochotně vysvětlovali principy létání Co mě těší, přišli se podívat i naši senioři, a nejen po prázdnu, ale vzali i modely. Láďa Jurčíček nakonec našel všechny házedla se kterými někteří chtěli odejít i domů. Vašek nechal zajezdit několik nadšenců s autíčkem, Petr Veselý a Rosťa Rada se předvedli s vrtulníky , no a úspěch mělo jako obvykle shazování bonbónů. Fotky dodá Radek

  Odkaz

Radek

29.5.2011 Dětský den Závišice
 

Počasí v sobotu nestálo za nic, zato v neděli se udělal krásný den. Naplánována akce v Závišicích proběhla ke spokojenosti všech zúčastněných. My jsme zalétali náš standart, poshazovali bonbóny a Vašek zajezdil s autíčkem. Drobnou šmouhou bylo přistání Vaška na stromě , ale pro přihlížející to byla ještě větší atrakce.

  Vlastik

Radek

14.5.2011 Vystoupení na stadionu v Novém Jičíně
 

Ivan Kumpa zorganizoval vystoupení v Novém Jičíně na fotbalovém stadionu. Bylo to u příležitosti výstavních trhů. Na hřišti se nás sešlo dost. Bylo i dost diváků, škoda že nemohli za bránu stadionu. Byť byl dost silný nárazový vítr  Rosťa Štefek zalétal s Belankou a dělal krásné průlety.

   Radek
7-8.5.2011 Model Beskyd show Kopřivnice
 

Byli jsme požádání o vystoupení v Kopřivnici. Na takových akcích se nedá lítat s ničím jiným než s halovkama. I v tomto případě platí hlavně bezpečnost diváků. V sobotu bylo počasí jako vymalované jenom vítr stále zesiloval. Odpoledne foukal až kolem 7 m/s . Přesto jsme se snažili ukázat alespoň něco málo z toho co umíme. Neděle už tak pěkná nebyla. Pršelo a foukalo téměř stejně jako v sobotu.

  Radek

 

30.4.2011 Vystoupení na Starém Jičíně
 

Při otevírání našeho letiště mě oslovil pán ( nerad bych zkomolil jeho jméno ) ze Starého Jičína , který každý rok pořádá v rodinném domě výstavu kitů. Měl zájem o nějaké modely na výstavu a taky jsme se dohodli na zalítání na náměstí. Modely na výstavku dodal Vašek , ale s tím zalítáním jsem neodhadl prostor na náměstí . Bylo to  tam o hubu, a navíc i trochu více foukalo. Po vzájemné dohodě jsme se přesunuli na fotbalové hřiště a tam taky vzniklo několik fotek.  Déšť nás vyhnal asi o 5 minut dříve, ale myslím , že všichni byli spokojeni.

Vlastik

Petr Martina

24.4.2011 Trénink F3K
 

Kolegové ze Zlína mě upozornili na plánovanou soutěž F3K v Žilině. Původně jsem nechtěl jet, protože jsem si za celou zimu nebyl ani jednou zalítat se svým Osirisem. Nakonec jsem ho přece jenom vytáhl a šel si to zase po dlouhé době zkusit . Taťka  se snažil udělat pár fotek. Některé vyšly celkem dobře. Větší problém měl spíše on, jak namáčknout spoušť , já měl za úkol zalétnout mezi nás dva . S námi na letišti byl ještě Standa Jelen se svým synem Petrem. Jen jsem zkonstatoval , že se za zimu dost zlepšil, a pokud to půjde tak dále, za chvilku nás Péťa přelítá.

Vlastik

 

10.4.2011 Otevření letiště v NJ
 

Dva dny po sobě foukalo dost silně a navíc směr větru, který bývá tak 3x do roka. Tzn. přesně napříč naší novou dráhou. Většina členů se alespoň přišla podívat kde to vlastně budeme letošní rok lítat a když nelítali ve vzduchu tak lítali se sekačkou. Moc nás sice ve vzduchu nebylo, ale přeci jen jsme letiště alespoň trochu vyzkoušeli. Podle plánu byla vaječina, v kotlíku se to v tom větru dělat nedalo a tak jsme se přesunuli do policejního klubu. Doufám, že po zbytek roku bude počasí už mnohem lepší.

Rosťa

9.4.2011 Josefovské lítání v Příboře
 

Přiznám se že jsem nečekal takovou záplavu Ferrari červené, ale bylo to velmi příjemné zjištění, že je nás tolik. Jako obvykle jsme do toho šli po hlavě a Petr Veselý se svým 190 gramovým SU dokázal že není problém lítat ani v 7 metrovém větru. Určitě jsme byli těmi, kteří vyprovokovali ostatní, že počasí není překážkou k tomu aby zalítali. Super akce , určitě jsme se přiučili jak udělat přátelské polítání : ještě jednou patří poděkování Pepovi Lichnovskému ,který coby předseda LMK Kopřivnice zabezpečil se svojí rodinou občerstvení a taky díky že jsme se mohli podívat do jejich dílny . Fotky určitě dodá Rosťa Štefek .

Rosťa
2.4.2011 PVmodel ,  Ostrava , Nádražní 410/171
 

Prodejen není nikdy dost a když ji vlastní modelář , který je schopen i poradit, potom je radost nakupovat. Jedna taková byla oficiálně zprovozněna v sobotu 2.4. a od pondělka zahajuje normální provoz. Jak říkají zpravodajci ČTK - byli jsme u toho a přinášíme malou fotoreportáž. Trochu jsem dráždil Martina Hauka že já jsem dělal i přemet, ale už jsem opomenul říct , že já ho dělal venku. Jinak lítat pod troleji je super, není třeba nabíjet , stačí posadit model na trolej a on se dobije sám. Líbila se mi hláška jednoho kolem stojícího - " Pánko a přečo tak vysoko, veď sa to nědá zobrať ". Takže nyní už víte kde to je a jak to tam vypadá tak šup, šup a jdeme nakupovat . Super ceny na depron a ostatní to chce vidět.

Mirek 
13.3.2011 Třebíčská halovka
 

Na zakončení sezóny jsme vyrazili na poslední a taky nejbližší halovou soutěž. Jeli jsme ve složení Jakub Recman , Karel Weissbrod ml. a Miroslav Mužný. Soutěž byla tradičně perfektně organizována a celkem se zúčastnilo 16 pilotů včetně našich nejlepších pilotů. Z novinek se objevil hodně často nový Click 3 a taky byla vidět úprava brzd napevno spojených s ploutvičkami na křídle. Rok od roku se lepšíme a tomu odpovídají výsledky . Já jsem byl celkově za klub spokojen , myslím, že jsme nezanechali špatný dojem. Tomáš Ciniburk nás zval ať taky někdy přijedem do Prahy a ať uděláme soutěž na moravě. Výsledky zde.

 
5.3.2011 Výstava For Model - Olomouc
 

Rosťa se byl podívat , líbilo se mu . Pokud to ještě někdo jiný chce stihnout nabízím alespoň malou ochutnávku v podobě fotek od malého Rostě.

  Rosťa
1.3.2011 Zamyšlení
 

Mirek : Vidím že jsem trochu oživil pravý sloupek v rámci diskuze. Původní záměr byl ukázat nový model z dílny Sebartu a nečekal jsem že budou takové reakce. V rámci modelařiny jsem rád, že každý má rád něco jiného, protože kdybychom všichni měli 3metrové modely nebo jen vrtulníky , asi by se nebylo na letišti na co dívat. Ale zkusme být více tolerantní. Pokud se nám něco nelíbí nehaňme to !! Je třeba více chválit, ať už nové začínající piloty , nebo již starší a protřelé modeláře . Ne každý totiž unese kritiku stylu - proboha co to máš, to je na .. měl sis pořídit to co mám já. A trochu obecně k videím - model který je na obrazovce jako tečka a během vteřiny zmizne zleva doprava, takové video většinou nikomu nic neřekne, takže při tvorbě takových videí, snažte se ukázat co model umí, nebo co umíte vy, přesně tak, jak to udělal Sebastiano Silvestri.

 
11.2.2011 Jak 54
 

Každý model je vhodný na jiný typ lítání . Pro přesnou akrobacii je vhodnější trochu větší , ale pomalejší model. Pro aeromuzikál , air race a blbnutí je vhodný kratší a rychlejší model. Něco takového mi prozatím chybělo , tak volba padla na Jak 54 . Snažil jsem se opět ušetřit váhu. Čím je model lehčí tím méně škody vznikne při nárazu , ať už do země nebo do pylonu. Model není nijak odlehčován jen je stavěn stejným postupem jako Nikolas. Více možná napoví fotky. Zálet bude v sobotu 12.2.

  Mirek
11.2.2011 Frézování depronu
 

Je to jednoduché chce to jen malý přípravek. Více napoví fotky . Pokud používám šablony z topolové překližky potom je frézka vysunuta pod úroveň plexisklového kruhu asi 5,5 mm  ( 3 mm tloušťka šablony  a 2,5 mm odfrézovaný depron) Podle mého by to chtělo možná jinou frézu , tato je po domácku vyrobena.

  Mirek
10.2.2011 Nikolas
 

Delší dobu jsem polemizoval jak rychle udělat halovku s přijatelnou hmotností. Volba tentokráte padla na Kosmos od Nicolase Pietu znáte jej z AFPD. Model jsem nakreslil v Corelu tak , aby se dalo podle něj řezat i frézovat. Šablony jsem nechal vypálit z topolové překližky 3mm. Model potom vyrábím tak , že šablonu přilepím izolepou na depron a jednoduchou odporovou pilou šablonu objedu. Takto se dá celý model vyříznout za cca 1 hodinu. Druhým krokem je položení šablon na výřezy a odfrézování části depronu na tloušťku cca 0,5 mm . Celé frézování naposledy u Rostě trvalo necelou hodinu. Model potom slepím na zádech pomocí UHU poru ( depron na depron ) a 5min epoxidu (uhlík na depron). Snažil jsem se vážit a odlehčovat hlavně motorové lože a uchycení vrtule, a taky ušetřit na baterce ( balanční konektor) . Při výběru depronu jsou velké rozdíly , velká tabule váží od 90 do 110 g . Odlehčené výřezy se dají udělat kolem 40 g.  Ja jsem při stavbě prvního Nikolase depron nevážil a tak výsledná váha je 131 g. Určite je možné ho udělat za 120g . Serva Robbe 4,3 g  váží  4,8 , ale nijak jsem je neodlehčoval. Možná to bude pro Vás inspirace jak udělat snadno lehký model. Co se týká letových vlastností . Letí pomalu, je dost času na přemýšlení a korekci letu. Už jsem s ním i klepnul o zem a i po odlehčení není to zase tak křehké jak by se mohlo zdát.

  Mirek
17.1.2011 Statistika - podruhé
 

Nedalo mi to a zkoumal jsem důvod jestli už jsme tak slavný klub ( vize Petra K. ). Důvod je možná prostší. 17.9  jsem dal na youtube video F22 v harieru a firma ( amíci ? ), která prodává stavebnice tohoto modelu použila video k propagaci. Můžete kouknout zde na jejich stránky  kousek níže - viz datum 27 DEC F22-HARRIER

 
16.1.2011 Vystoupení na zimním stadionu
 

Po lítání v hale jsme nastoupili na vystoupení na zimním stadionu. Bylo to opravdu pro otrlé . Lítali jsme nad lidmi ,kteří jezdili jako diví po celém kluzišti. Konstatuji že jsme přežili my i ti lidé i když někteří zůstali viset na síti a někteří jen tak mrzli na stadionu.

  Ivan
16.1.2011 Statistika
 

Ráno jsem potřeboval upravit přístupy na web a dostal jsem se na statistiky přístupů na náš web . Udělal jsem pro Vás jednoduchou tabulku za posledních 15 ( tzn. od 1.1.2011 ) odkud byli návštěvníci našich stránek . Někteří jen koukli a zavřeli , ale jsou i takoví kteří stahují videa a brouzdají. Tabulka zde. Tedy část tabulky od K mi to nějak vypadlo , ale i tak je to zajímavé . Z USA tam bylo asi 20 přístupů .

 
7.1.2011 Výroční schůze
 

Proběhla ke spokojenosti většiny. Vyberu jen nejdůležitější body . Příspěvky na rok 2001 - do 18 let 200,- , nad 65 let 500,-, ostatní 1000,- . Prosím ty co ještě nezaplatili, aby tak učinili co nejrychleji, do rukou pokladníka. Byly uděleny Oscary tentokráte celkem v 6 ti kategoriích. Bylo dohodnuto zakoupení kšiltovek a větrovek v červené barvě s logem našeho klubu . Proto prosím nahlaste nebo vzkažte vaši běžnou velikost (L,XL,XXL) pokladníkovi. Za přípravu guláše a následný úklid patří poděkování Radku Kovačíkovi a jeho otci. Více napoví fotofrafie.

  Láďa
31.12.2010 Ať nám to lítá i v roce 2011
 

Rok s rokem se sešel, někteří toho nalétali hodně , někteří zase hodně rozbili. Ale všeobecně nás modelařina baví a o tom to je. Přeji Vám všem, kteří čtete tyto stránky, hodně štěstí , zdraví , ale taky stejný počet úspěšných přistání jako startů. Doufám že se budeme i nadále potkávat na leteckých akcích pořádaných naším klubem či někým jiným. Vždyť jenom tak je možné prezentovat to, co jsme vytvořili, co jsme se naučili nebo jen tak načerpat nové rady a zkušenosti. Takže ještě jednou jak je napsáno v titulku ať nám to lítá i v roce 2011.   Podle ohlasů v pravém sloupku stanovuji začátek výroční schůze od 17.00 .