31.12.2008
  Už jsem zde dlouho nic nedal. Jednak mi kluci nedodali fotky a nechci sám dodávat jen svoje. Rok 2008 jsme ukončili někteří na letišti v Příboře , jiní v Odrách a většina doma u televize. To silvestrovské lítání má většinou nádech zimy a rumu. Většinou jsme to přežili bez ztráty jen Rosťa R. přivezl domů pochroumanou EPP Katanu ( ne vlastní vinou ). Do konce roku bylo ještě několik halových létání. Z novinek přinesl Ondra pěkného Morbacka. Vypadá pěkně je trochu stavebně náročnější a v rukách Ondry lítá super ( ostatně jako každý model ). Já jsem zkreslil a udělal Mercury. Prodává se již jako stavebnice , ale za 1500,-. Není to úplně přesná kopie, protože jsem ho nikdy neviděl, ale při prvních letech se mi moc líbil . Pomalý a ideální na přesnou. Jenom by to chtělo zlepšit pilotáž.
15.12.2008
 

Nejstarší náš haloletec, kdysi učil on mě , nyní učím já ho .

Upravený X-twin po našemu. Elektronika Xtwin model ala Štefek- Jurčíček

Raketa v hale, byl to boj. Nakonec nepřežila.

Blbneme i na bazénu. Ne všichni z nás na to mají nervy.

Kde se vzalo tu se vzalo UFO. A že to předsedovi šlo !

14.12.2008
 

No a toto video byl pokus kolik nás společně zavisí. Takže zkuste to spočítat.

Druhé video jsme prostě v hale blbli. Venku to není asi nic nenormálního, ale v celkem malé hale nás současně lítalo 7. Musím pouze zkonstatovat že jsme se ani nesrazili a vše bylo OK.

Máme několik nový videí. V sobotu jsme byli v hale zimního stadionu v Novém Jičíně na propagaci firmy Renault. Jelikož většina z Vás se tam nedostane nebo lépe řečeno nechodí tak alespoň 5 minutové video jak to tam ve skutečnosti je. Nesnažil jsem se dát taky video jak konkrétně jednotliví členové našeho LMK lítají ale je to spíše průřez toho za za jakých podmínek se lítá

13.12.2008
  Blíží se nám konec roku a to většinou bývá čas k bilancování a stanovení si nových předsevzetí.. Členové LMK NJ si toto bilancování udělají dne 2.1.2009 v 17.00 hod. Bližší informace zde
30.11.2008
  V neděli přinesl do haly Ondra letadlo známé pod názvem Pogo. Myslím že na ukázku jeho prvního letu stojí za to se podívat. Je to dost atypické lítání moc akrobacie se s ním neužije , ale v rukou Ondry to vypadá , že na tom lítání opravdu nic není.
24.11.2008
  Radek nám dohrál fotky, ať se nemusíme pořád dívat jak to Ondra umí. Zde je fotogalerie z haly NJ.    
23.11.2008
  V neděli jsme byli poprvé na podzim v hale v NJ . Většina z nás se rozlétávala , někteří to vůbec nepotřebovali. Rosťa Štefek opět zářil se svým SU, nevím jestli SU již neskončílo tak jako již mnoho jiných modelů z depronu. Dneska jsem vybral Ondru s jeho Jazzem. Ondra umí ,má pro to cit, jenom ho musíme dotlačit, aby zkusil zalítat alespoň starou sestavu F3P.
16.11.2008
  Dneska jsme se konečně sešli v Sedlnici v hale.Po tak dlouhém lítání venku bylo pro většinu z nás se tam dostat , dost velký problém. Snažil jsem se zachytit všechny zúčastněné , ale mě nikdo nenatočil . Takže snad příště. Na RCmanii se někdo pídil po hodném pomalém modelu na zahradu. Rosťova stihačka ve správných rukou dokáže dělat divy. Viděl jsem ji na venku, ale že se s ní vleze i do haly , to jsem nedoufal. Jinak se prozatím rozlítáváme, takže nelze očekávat nějaké pěkné lety, spíše tak udržení v prostoru.
15.11.2008
  Nevím jestli byli kluci lítat na Starém Jičíně , ale Rosťa Rada mě v pátek vyhecoval že v sobotu se jde lítat. Tak jsem tedy šel . Venku fučelo jak hrom. Mošnov hlásil 10,2 m/s . Jak jsem vyjel na kopec a vytáhl svůj amatérský anemometr bylo mi jasné, že nekecali. Na kopci byla se mnou dcera a její kluk a tak mohl , alespoň někdo zase po dlouhé době točit na fotoaparát. Na úvod je tam kousek jak se točí anemometr. Je to takový fofr, že se zdá jako by stál. Nicméně plná stupnice je 10 m/s a chvílemi to šlo za roh. Lítat s Long Shotem je opravdu radost. Nevím jestli si to někdo dokáže představit , ale já jsem si to v těch 10m/s  a s Long Shotem , který váží cca 320 gramu opravdu užíval. Možná tam uvidíte i ty výkruty a přemety. Přistání sice nešlo do ruky , ale byly k noze. Vzali jsme s sebou ještě řiditelného draka a našeho malého křížence. Tak něco málo i z toho draka . Prosím omluvte ten zvuk , nechtěl jsem to upravovat aby bylo slyšet jak to doopravdy fučelo.
2.11.2008
  Je čas dušiček, ale pomalu taky našeho letošního venkovního lítání. Já osobně jsem dnešek trávil na letišti v Příboře , a že se nás tam sešlo.Ostatní byli na mateřském letišti u Starého Jičína . Pár fotek pořídil Radek. a taky připsal malý komentář . Nedělní odpoledne stane se pro mnohé chvílí nudy někdo to pomyšlení nesnese a tak.. a tak jde lítat no přece na Starý, jako Kotulek, Farda, Štihel a a Štefek, no a někdo kdo lítá už ráno tak to jde vyfotit, aby se na to mohli ostatní dívat že,Jinak samý YAK jeden malý a jeden větší - malý elektro a větší spalovák více informací majitelé a ten malý lítal pěkně a dokonce hraje melodie a to je na tom to nejlepší.
1.11.2008
  Pár videí od Radka ultimate a přesná akrobacie , vrtulníček
16.10.2008
    Líbí se mi prezentace s videem na youtube . Zde je záznam mých prvotních pokusů z hydrofoamem na vodě. http://www.youtube.com/v/dx6AGQ1NVD0
14.10.2008
  Pomalu nám končí letošní venkovní sezóna. Během pěkného víkendu v sobotu ,stačili ještě po obloze prohnat svoje motoráky Štihel, Rada a Farda samozřejmě kde jinde než na letišti u Starého Jičína. Jelikož foukal vítr cca 6 m/s jihozápad využil jsem Hončovu hůrku ve Skotnici k tréninku se svým Long Shotem (F3K). Původní záměr s halou v Sedlnici padl, takže snad někdy příště.
6.10.2008
  Změna je život , a tak na poslední schůzi byl odhlasován návrh aby pravidelná čtvrteční sezení byla přeložena na pátek od 19.00 do restaurace Tatrovanka. Potom padne i minulá poznámka , že každý první čtvrtek , ale každý první pátek bude účast na schůzi povinná.
30.9.2008
  Padl celkem rozumný návrh , aby každý první čtvrtek v měsíci byla povinná účast na schůzích. Takže to akceptujte , dejte vědět ostatním a setkáme se 2.10.2008 na obvyklém místě . Tentokráte na programu  1) žádost  o dotaci,  2 ) koncepce vystoupení na příští rok..
20.9.2008
  Na Dni NATO bylo škaredé počasí . My jsme však měli možnost kouknout do zákulisí ještě o den dříve. Většina z nás uvítala tuto možnost. Konkrétně já jsem byl mimo náš kraj , takže pro ty co jsme tam nebyli , alespoň pár fotek od Radka.
13.9.2008
  Radek nafotil pár fotek z poslední venkovní akce letošního roku z Albrechtiček. Lítalo se souběžně s další větší akcí v Odrách. Byl jsem se podívat na obou , ale konstatuji , že modeláři z LMK NJ lítají opravdu vždy a všude. V ten den foukalo 7,4 m/s a v Albrechtičkách jsme zalítali opravdu všichni přítomní. Vyzdvihl bych nový model Rosti Štefka , který se mu opravdu povedl.
10.9.2008
  Z vlastní zkušenosti vím,  že tyto stránky sledují i lidé kterým jde o úplně jiné věci než o modelařinu. Takže je tímto zdravím. !!!  Přidávám pár fotek z naší prezentace ve Skotnici na akci JobAir.
31.8.2008
  Mužný senior dokončil 3m větroň vlastní konstrukce. Jak je vidět tak je s ním spokojen. Takže pár fotek.
30.8.2008
  Den obce, aneb 650 let Kateřinic jsme odlétali bez ztráty kytičky. Lítali jsme v klasické sestavě. Počasí sice bylo pěkné ale na ty naše modely trochu více foukalo, ale spokojeni byli všichni a to je důležité. Díky Radkovi máme nějaké fotky.
26.8.2008
  V úterý pořádal Job Air ve Skotnici na hřišti přátelský fotbalový turnaj a v mezi přestávkách jsme zalétali Rosťa Štefek , Petr Kotulán a já. Myslím , že všem se líbilo. Taky jsme rozhazovali bonbóny . Jen pointa byla trochu jiná. Jeden bonbón byl označen a ten po každém shozu vyhrál buď láhev vína a v posledním shozu šampíčko. A měli jste vidět i dospělí se rvali o bonbónek.
23.8.2008
  V sobotu proběhla hlavní část JetiModel meetingu. Z našich členů se zúčastnil jako pilot , myslím jen Martin. Ostatní se přijeli alespoň podívat. Počasí přálo. Náš hlavní fotograf Radek fotïl jak o život . Doufám , že jsem ho neotrávil těmi hřiby. V Drahotuších byli i kluci z Oder a zvali nás na jejich lítání , které je 13.9. Trochu to koliduje s naším jedním termínem ale věřím, že to vše stihneme.
19.8.2008
  Slíbil jsem další fotky z MordorFestu a tady jsou. Tentokráte je autorem Rosťa Rada.
16.8.2008
  Díky Radkovi máme zadokumentovanou další akci v Mořkově. Počasí moc nevyšlo, takže na poslední chvíli byla celá akce přeložena do kulturního domu v Mořkově. Myslím si že se vydařila , a děkuji tímto všem zůčastněným. Zase jsme dokázali že dokážeme zalétnout všude a podle reakcí pořadatelů byli všichni navýsost spokojeni. Jen příště musí dát Radek fotoaparát taky někomu jinému ať se na fotkách objeví taky on.
12.8.2008
  POZOR !! horká novinka MVVS 45 , 7,5 kg , 2m x 2m , zatím se s majitelem seznamuje .Při tom množství paliva, je potřeba taky patřičné množství modelů. Tak ať dlouho vydrží !!! Novinka je to opravdu horká bylo to foceno 11.8 v 20.11.
10.8.2008
  Rostík Rada už chtěl několikrát vidět v letu mého Ultimate. Dal jsem mu nového pilota , trochu připevnil bačkůrky a něco málo vyfotil. A když už tam byl se mnou můj otec tak jsme natočili alespoň start a přistání. Já vím , nic moc ale dneska foukal nárazový vítr cca 5-6 m.
9.8.2008
  Filip Dekleva zorganizoval Helislet v Trnávce. A jelikož to bylo docela blízko na chvilku jsem se tam zajel podívat . Sjela se tam docela pěkná sestava pilotů a opravdu se bylo na co dívat. Byl tam i zástupce našeho LMK , Robert Nekl , ale nevím jestli nakonec lítal nebo ne , já už musel domů. Přináším alespoň pár fotek.
2.8.2008
  Setkání obřích modelů ve Frýdku Místku na letišti " Bahna ". S Radkem  jsme se byli jen na otočku podívat  K vidění toho bylo opravdu dost. Popisovat co bylo nejpěknější přenechám dopisovatelům RC Revue, kteří určitě v některém z následujících čísel přinesou reportáž. Co mě zaujalo že ještě než jsem dojel domů tak už na stránkách Jindry Dořičáka  visely fotky z této akce a v popředí má hlava. Jeho reportér je prostě machr.Takže zde jsou fotky od Radka. Přidávám ještě co jsem nafotil já.
1.8.2008
  Proběhl první ročník Mordor Festu . Nechci hodnotit ,byl jsem tam krátce.  Prozatím alespoň fotografie.
28.7.2008
  Celkem nic nového se nedělo, a tak si přihřeji alespoň trochu svoji polívčičku. Koncem školního roku jsme organizovali pro děti dětský den. Mezi jinými atrakcemi jsem taky vypouštěl bonbóny a létali jsme s házedly výroby a konstrukce ala Láďa Jurčíček -  Rosťa Štefek. Zde je krátký sestřih videa. Celé video se nachází na www.skotnice.cz v sekci Skotničan.
12.7.2008
  V sobotu se naší členové, zatím bohužel pouze jako diváci, zúčastnili akce Jets over Czech která se konala v krásném modelářském areálu Modelcity u Znojma. Bylo k vidění cca 35 proudových modelů, bohužel 80 %  ze zahraničí . Sobotní program byl poznamenán nepřízní počasí a musel být 2x přerušen a i dříve ukončen. Přesto byly k vidění mimořádné letové ukázky a to zejména Concorde o délce 6,25 m , rozpětí 2,55m a hmotnosti 24 kg na dvě proudové turbíny, jehož majestátný let vyvolal bouřlivý potlesk přítomných diváků. Další krásné lety byly s modely Bae Hawk a Hawker Hunter. Mimořádně zajímavé bylo předvedení modelu Pilatus P-21s turbovrtulovým pohonem. I přes obtížné podmínky pro focení ( museli jsme fotit z davu diváků ) přikládáme následující fotografie které dokreslí atmosféru akce.
6.7.2008
  V neděli nás čekal bazén v našem mateřském městě Novém Jičíně. Počasí polojasno, vítr nárazový , velmi proměnlivý a hodně turbulentní. Lítali opravdu jen ti odvážní a myslím že akce se vydařila. Určitě jsme se zase více zviditelnili. Fotky zde.
5.7.2008
  Z Kelče se někteří přesunuli do Hodslavic na "Kacabaju" , kde jsme měli nachystané vystoupení pro děti . Počasí ale moc nepřálo, nicméně jsme nezůstali nic dlužni pověsti že jičíňáci lítají vždy a všude. Fotky dodal Radek  .
4.7.2008
 

Proběhla již dlouho očekávaná Kelč. Z mého pohledu jako nováčka této akce si dovolím trochu tuto akci zhodnotit. Technické zázemí této akce nemělo chybu a organizátoři zaslouží pochvalu. Bylo opravdu vše voda , záchody a super bufet. Byl jsem na akci pouze pátek a sobotu a v té době žádné kolize vinou rušení nebyly a věřím , že tomu tak bylo až do neděle. Většinou na podobných akcích bývají ranní brífingy. To však zde možné není. Lítání na kolíčky sice probíhalo, ale většinou s nedůvěrou, jestli to nezapne někdo nahoře u lesa. Vylepšil bych informovanost asi všech, že po příjezdu, by všichni nově příchozí, třeba u bufetu nahlásili jméno, modely a frekvence na kterých by mohli létat a tato tabule by byla k dispozici po celou dobu akce. Fotky od Radka .

29.6.2008
  Dodělal jsem odkazy na naše vystoupení , a dodal tam fotky od Radka Kováčika. Nedával jsem už odkazy do fotogalerie !!!
28.6.2008
  Přikládám pár fotek z Paskova, mi osobně se líbila Katana Pavla Víta. Myslím , že ani on sám netušil jak nízko ty průlety na zádech byly.  Dělal jsem taky sekci odkazy a kontakty , letiště a počasí. Pokud budete mít něco zajímavého pošlete námět.
24.6.2008
  Pozvánka na Paskov. Dovolil jsem si použít jejich plakát z loňska a pozměnit datum a čas. Originál plakát visí v SCZ Model Ostrava. V neděli je konec v 15.00 ale jelikož 5 na původním plakátu nebyla.

Důležitější je o této akci vědět a popřípadě se zajet podívat a zalítat

21.6.2008
  Jedna z dalších propagačních akcí na Erbovních slavnostech v Mošnově. Kromě statických ukázek modelů předvedl Rosťa Rada Katanu 1,8 m při pojíždění na hřišti, dále jsme zalétali s halovými modely Rosťa Rada , Rosťa Štefek, Vašek Štihel  a Mirek Mužný. Petr Veselý ukázal vrtulník Maxir v akci a následně i samokřídlo. Láďa Jurčíček perfektně zabavil děti s házedly vlastní konstrukce a nakonec jsme prohnali děti po celém hřišti za Acro 3D Mirka Mužného , které mělo pod modelem upevněno zařízení pro odhoz bonbónů. Nevím ale asi nikdo z nás neměl fotoaparát , takže zkusím sehnat pár fotek z Mošnova. Tady je odkaz na celou akci bohužel je tam jen jedno naše foto.
19.6.2008
  Takže, začínáme novou kapitolu LMK Nový Jičín. Jelikož jsme se od začátku roku začali více zviditelňovat jako jedním z dalších kroků byla prezentace naší činnosti na webu. Web se teprve bude vyvíjet.